Konkurs sprawdził się i wzbudza wiele emocji

Organizowany przez Powiatowy Urząd Pracy i gołdapskie szkoły średnie Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy sprawdził się już podczas pierwszej edycji, wzbudzając wiele emocji nie tylko wśród samych uczestników ale również wśród młodzieżowej widowni. Zastosowano w nim formułę znanego turnieju „Jeden z dziesięciu” i to okazało się atutem. Udział biorą uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącego.

 

 

 

 

Rangę konkursu zwiększają cenne nagrody – podczas wtorkowej edycji zwycięzca Adam Ołów otrzymał laptopa, zaś laureaci dwóch kolejnych miejsc (Agnieszka Gutowska i Dawid Ciołek) smartfony. Zwycięzcy reprezentują Liceum Ogólnokształcące. Nagrody wręczali: starosta Andrzej Ciołek, prezes FWPR Anna Nadgłowska i dyrektor PUP Wojciech Hołdyński. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy.

Zanim wyłoniono pierwszą trójkę to w skład konkursowej dziesiątki weszło po pięcioro uczestników z każdej z wymienionych szkół: Monika Aneszko, Dawid Ciołek, Agnieszka Gutowska, Jakub Marcinkiewicz, Adam Ołów, Ewa Karolina Szymaniak, Ewa Waraksa, Karolina Zajkowska i Grzegorz Zyskowski.

Godna uwagi była postawa uczestniczki z numerem piątym, Ewy Karoliny Szymaniak z ZSO, która bombardowana była zdecydowanie największą ilością pytań, z których w większości wychodziła obronną ręką.

Warto przypomnieć, że niedawno Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM przyznała konkursowi statuetkę jako jednej z ciekawszych inicjatyw instytucji rynku pracy skierowanych do osób młodych!

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły