„Dzień Odblasku” pełen blasku

Mikołajkowo-odblaskowo było wczoraj na ulicach Gołdapi. Policjanci ruchu drogowego i prewencji, chcąc zapobiec tragicznym zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych, prowadzili działania „Dzień Odblasku 2017”, podczas których na terenie miasta i powiatu rozdawali elementy odblaskowe przypominając o ich znaczącej roli w poprawie bezpieczeństwa na drogach.

 

 

 

 

W Mikołajkowy dzień policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi przygotowali dla mieszkańców powiatu odblaskowe prezenty. Funkcjonariusze, zarówno ci z drogówki jak i prewencji, pojawili się na ulicach miasta z drobnymi upominkami – wręczali odblaskowe kamizelki, opaski oraz świecące w nocy, zawieszki.

Pierwszymi obdarowanymi były maluchy z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 1, które odwiedziły policjantki. Funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o roli odblasków i zwracały uwagę na to, że nawet najmniejszy taki gadżet zaczepiony na ubraniu czy plecaku, może uratować życie.

Po wizycie u milusińskich policjantki „działały” głównie w rejonach szkół i przejść dla pieszych, gdzie rozdawały przechodniom odblaski przypominając przy tym o zasadach bezpieczeństwa.

Odblaskowe podarunki otrzymały również dzieci z miejscowego Szpitala Dziecięcego oraz Domu Dziecka, które odwiedziły „mikołajkowe” policjantki.

Akcję nasi mundurowi przeprowadzili w ramach „Dnia Odblasku 2017”, którego głównym celem było promowanie używania elementów odblaskowych, a przez to podniesienie bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótszy a widoczność na drogach znacząco pogorszona.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły