Ciężarówka wpadła w poślizg i uderzyła w dwa auta

Zmienne warunki drogowe mogą być bardzo zdradliwe. Dlatego lepiej z większą pokorą wciskać pedał gazu, skupić wzrok na drodze i przewidywać z wyprzedzeniem, co może na nas czekać za zakrętem. Przekonał się o tym 36-letni kierowca ciężarówki. Mężczyzna w miejscowości Rudzie wpadł w poślizg i uderzył w dwa inne auta. Na szczęście poza samochodami, nikt w tej kolizji nie ucierpiał.
 

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj (21.12.17) tuż po godz. 15.00 w m. Rudzie w gminie Gołdap. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarową scanią z naczepą,  na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg, po naczepa wyjechała na przeciwległy pas i uderzyła w dwa prawidłowo jadące z naprzeciwka auta. W wyniku zdarzenia tir wpadł do rowu i wywrócił się na bok.

Na szczęście tylko samochody osobowe zostały mocno uszkodzone. Kierowcom nic się nie stało i nikt nie wymagał pomocy medycznej. Wszyscy byli trzeźwi.

W godzinach popołudniowych doszło w regionie również do trzech innych kolizji, których głównymi przyczynami były nieprawidłowe manewry wymijania i cofania. Na szczęście te były mniej groźne.

Uwaga! Jest już ślisko

Policjanci apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Red. KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Ciężarówka wpadła w poślizg i uderzyła w dwa auta

 1. Marek

  Kolejny miszcz kierownicy pauze w rowie postanowił zrobić. Już słyszę jego tłumaczenia , sefie ale to warunki na drodze nie dostosowały się do mojej prędkości. Dobze wies ze ja zawsze w tym miejscu ścinam zakręt.

   
 2. widz

  marek, nie byłeś nie widziałeś to nie gadaj, laweta tyłem nie mogła podjechać po rozbity samochód, trzeba był zepchać uszkodzone auto na dół, a jak załadował na lawetę to ta po prostu zaczęł się ześlizgiwać do rowu i tylko dzięki refleksowi kierowcy zawdziecza się że laweta z rozbitym autem nie wpadła do rowu, ta cięzarówka z drzewem zatrzymała się i dopiero się ześlizgnęła do rowu, LODOWISKO !

   
 3. Czarek

  @ widz

  ,wiesz co ja robię kiedy widzę drogę pokrytą lodem?

  1. Zmniejszam prędkość ( z zapisów tachografu wynika że „kierofca” 40 T smoka nie dostosował prędkości do warunków).
  2. Jeżeli trzeba zakładam łańcuchy, w każdym pojeździe ciężarowym wykonującym taki transport są one na wyposażeniu, prawda? ( no ale pan „kierofca” nie miał czasu i ochoty sięgnąć do schowka).

  Czy tylko mi się wydaje, czy przyczepa jest załadowana a solówka pusta? (niedopuszczalne)