Ciężarówka wpadła w poślizg i uderzyła w dwa auta

Zmienne warunki drogowe mogą być bardzo zdradliwe. Dlatego lepiej z większą pokorą wciskać pedał gazu, skupić wzrok na drodze i przewidywać z wyprzedzeniem, co może na nas czekać za zakrętem. Przekonał się o tym 36-letni kierowca ciężarówki. Mężczyzna w miejscowości Rudzie wpadł w poślizg i uderzył w dwa inne auta. Na szczęście poza samochodami, nikt w tej kolizji nie ucierpiał.
 

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj (21.12.17) tuż po godz. 15.00 w m. Rudzie w gminie Gołdap. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarową scanią z naczepą,  na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg, po naczepa wyjechała na przeciwległy pas i uderzyła w dwa prawidłowo jadące z naprzeciwka auta. W wyniku zdarzenia tir wpadł do rowu i wywrócił się na bok.

Na szczęście tylko samochody osobowe zostały mocno uszkodzone. Kierowcom nic się nie stało i nikt nie wymagał pomocy medycznej. Wszyscy byli trzeźwi.

W godzinach popołudniowych doszło w regionie również do trzech innych kolizji, których głównymi przyczynami były nieprawidłowe manewry wymijania i cofania. Na szczęście te były mniej groźne.

Uwaga! Jest już ślisko

Policjanci apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Red. KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Ciężarówka wpadła w poślizg i uderzyła w dwa auta

 1. Marek

  Kolejny miszcz kierownicy pauze w rowie postanowił zrobić. Już słyszę jego tłumaczenia , sefie ale to warunki na drodze nie dostosowały się do mojej prędkości. Dobze wies ze ja zawsze w tym miejscu ścinam zakręt.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. widz

  marek, nie byłeś nie widziałeś to nie gadaj, laweta tyłem nie mogła podjechać po rozbity samochód, trzeba był zepchać uszkodzone auto na dół, a jak załadował na lawetę to ta po prostu zaczęł się ześlizgiwać do rowu i tylko dzięki refleksowi kierowcy zawdziecza się że laweta z rozbitym autem nie wpadła do rowu, ta cięzarówka z drzewem zatrzymała się i dopiero się ześlizgnęła do rowu, LODOWISKO !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Czarek

  @ widz

  ,wiesz co ja robię kiedy widzę drogę pokrytą lodem?

  1. Zmniejszam prędkość ( z zapisów tachografu wynika że „kierofca” 40 T smoka nie dostosował prędkości do warunków).
  2. Jeżeli trzeba zakładam łańcuchy, w każdym pojeździe ciężarowym wykonującym taki transport są one na wyposażeniu, prawda? ( no ale pan „kierofca” nie miał czasu i ochoty sięgnąć do schowka).

  Czy tylko mi się wydaje, czy przyczepa jest załadowana a solówka pusta? (niedopuszczalne)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...