Uczniowie SP5 obchodzą 99. rocznicę odzyskania niepodległości

Odzyskanie niepodległości i zjednoczenie ziem trzech zaborów po przeszło 120 latach niewoli jest bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem w dziejach Polski XX wieku. Data 11 listopada skłania nas do przypomnienia losów Ojczyzny.

 

 

 

 

Dlatego też, 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Program artystyczny przy pomocy uczennic z klasy 3d (gimnazjum) przygotowali uczniowie z klasy IVa szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno-muzycznego przedstawiał treści historyczne, obejmował również pieśni patriotyczne (śpiewane przez Kubę Pawłowskiego z kasy 3g gimnazjum) i wiersze.

Młodzi aktorzy w przystępny sposób przybliżyli kolegom okoliczności odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Korzystając z obecności dużej liczby młodzieży i dzieci, po przedstawieniu koordynatorzy projektu „Narkotyki zakłócają rytm nauki i muzyki” podsumowali konkurs plastyczny „Życie wolne od nałogów”. Wręczyli nagrody oraz wyróżnienia.

Wioletta Werner-Wysocka i Patrycja Magielnicka


Aktualności

Powiązane artykuły