Powstaje wiele dzieł małych rączek

W Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi grupa świetliczaków o nazwie „Sówki”, którą tworzą uczniowie klas 0-4, z wychowawczynią Małgorzatą Werra, realizuje projekt „Nauka, zabawa i rozwój przez kreatywność”. Celem projektu jest pogłębianie wiedzy na poszczególne tematy, łącząc naukę z przyjemnością i dobrą zabawą, której dzieci tak potrzebują do prawidłowego rozwoju.

 

 

 

Świetliczaki wykonują plastyczne prace manualne, wykorzystując różnorodne techniki i materiały. Dzieci bardzo chętnie pracują, angażują się w powierzone im zadania i cieszą się z efektów swojej pracy.

Mocno zaakcentowany przez grupę świetliczaków został Dzień Niepodległości. Z wielkim przejęciem tworzyli flagi i kotyliony oraz układały z puzzli Godło Polski. Uczciliśmy też Święto Zmarłych – robiliśmy lampiony ze słoiczków.

Oprócz prac tematycznych, związanych z konkretnymi wydarzeniami, powstaje wiele dzieł małych rączek, przy których tworzeniu dzieci świetnie się bawią i uczą współpracy. W planach jest juz wiele nowych pomysłów do realizacji. Zapał do pracy dzielnych świetliczaków nie ma końca, a ich umiejętności tworzenia z każdym kolejnym dziełem rosną.

Wychowawczyni świetlicy – Małgorzata Werra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły