Pomóżmy „bezdomniakom”

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich, w klasach 0 – III przez ostatnie dwa tygodnie października trwała zbiórka pt. „ Pomóżmy BEZDOMNIAKOM”. Akcja ta miała na celu pomoc kotom i psom, które nie trafiają do schroniska. Razem zebraliśmy sporą ilość karmy, koców, kołder i ręczników.

 

 

 

W dniu 31 października naszą szkołę odwiedziła pani Marta Gawryluk ze Schroniska w Kośmidrach. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Zapobieganie bezdomności zwierząt”.

Pani Marta opowiedziała o pracy, którą wykonuje na co dzień, działalności placówki oraz pieskach, które się w niej znajdują. Opowiedziała dzieciom kilka ciekawych historii o psiakach i pokazała ich zdjęcia. Dzieci dowiedziały się, jakie warunki należy spełnić, by móc adoptować psa. Usłyszeliśmy, że warto wspierać schroniska. Uczniów bardzo zainteresowały ukazane na obrazkach zachowania psów tzw. „mowa ciała psa” – kiedy chce się bawić, kiedy jest szczęśliwy bądź zły. Nie obyło się bez nauki samoobrony przed atakującym psem, a na koniec dzieci zasypały panią masą pytań.

Ewa Olbryś – wychowawczyni klasy „0”B

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły