Pomagamy Mołdawii

Mimo późnej już jesieni, w Mołdawii, w Parku Narodowym „Bukowy Kraj”, nie milkną odgłosy wierteł i młotów. Trwają wciąż prace budowlane w starym budynku zwanym „Willa Breżniewa” (podobno nocował tu niegdyś Leonid Breżniew – I Sekretarz Komunistycznej Partii Związki Radzieckiego).

 

 

 

Remont prowadzony jest w ramach projektu Fundacji Puszczy Rominckiej i Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej „Rozwój turystyki wiejskiej na terenie rejonu Ungheni poprzez zrównoważone wykorzystanie zasobów przyrodniczych”. Powstanie tu nowoczesne centrum informacyjno-edukacyjne. Prace zaplanowano na dwa lata. W bieżącym roku budynek doprowadzony będzie do stanu surowego zamkniętego, w 2018 roku zostanie wykończony i wyposażony.

Wśród działań przewidzianych do realizacji w ramach projektu znalazł się również wyjazd studyjny mołdawskich partnerów do polskich parków narodowych i krajobrazowych oraz warsztaty dla lokalnych twórców z rejonu Ungheni, dzięki którym powstała sieć usług turystycznych opartych na walorach przyrodniczych i kulturowych regionu.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły