Podczas turnieju zebrano niebagatelną kwotę

Niebagatelną sumę, bo 13 100 złotych (z licytacji 11.226,00 z puszek 1.874,00 zł), udało się zebrać podczas niedzielnego Turnieju Charytatywnego „Gramy dla Renaty”. Zagrały drużyny piłkarskie – młodzieżowe i seniorskie – Rominty Gołdap, Czarnych Olecko i Kowalaka Kowale Oleckie.

 

 

 

 

Nie mniej niż rozgrywki emocjonująca była licytacja. Na przykład za… 1750 złotych sprzedana została piłka z podpisami licytowana z udziałem Pawła Papke (i przez niego podarowana) – posła i wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej. Książka Katarzyny Grocholi ze specjalną dedykacją kupiona została za 200 złotych.

Dochód z turnieju zostanie przeznaczony na bardzo drogie specjalistyczne leczenie pani Renaty terapią alternatywną w Meksyku. Pani Renata zmaga się z nowotworem i nie może być leczona tradycyjną chemią. W tej walce liczy się każda złotówka.

Spotkanie prowadził Stanisław Luty, który powiedział między innymi: „Aż chce się pracować przy takim zaangażowaniu.”

Głównym organizatorem turnieju był gołdapski OSiR. Współpracowali i pomagali: Dom Kultury, GoGołdap, Grafix, Iryd, Gołdapskie Centrum Wolontariatu (w tym wolontariusze 18+), Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 3.

Powiązane artykuły