Konferencja na czasie

Przeglądając niektóre portale, zwłaszcza portal Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej możemy odnotować niemało wydarzeń związanych z zatrudnianiem na naszym terenie cudzoziemców – niestety, nierzadko przyjmowanych do pracy nielegalnie. Toteż bardzo na czasie była tematyka wtorkowej konferencji pod hasłem „Zatrudniam legalnie”, zorganizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi.

 

 

 

Na spotkaniu obecni byli między innymi – samorządowcy, grono tutejszych pracodawców i przedstawiciele służb mundurowych.

Tuż po oficjalnym otwarciu starosta Andrzej Ciołek  Medalem „Za Zasługi dla Powiatu Gołdapskiego” uhonorował odchodzącą na emeryturę Irenę Rawinis  – pracowniczkę PUP z 39-letnim stażem pracy.

Zanim zapoznano zebranych z zasadami zatrudniania cudzoziemców dyrektor Wojciech Hołdyński podzielił się najnowszymi informacjami o rynku pracy w powiecie gołdapskim.

Stopa bezrobocia w naszym powiecie wynosi 11,0 proc. i powiat w tym względzie znajduje się w środku pośród 21 powiatów naszego regionu.

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły