Husaria Gołdap zdobywa 7 medali w Pucharze Polski

W sobotę 11 listopada w Węgrowie odbył się Puchar Polski w Kick-Boxingu Kadetów oraz Juniorów. W zawodach wzięło udział ponad 220 zawodników z 33 klubów – 171 kadetów i juniorów oraz ponad 50 dzieci. Zawodnicy z Husarii Gołdap po bardzo ciężkich walkach pokazali, że trzeba się z nimi liczyć i przywieźli do miasta 7 medali.
 

 

 

 

Wyniki:
Bruno Iber – 1 miejsce;
Julia Kożak – 1 miejsce;
Miłosz Osiński – 2 miejsce;
Aleksandra Kożak – 2, 2 miejsce (startowała w dwóch kategoriach wagowych);
Gracjan Ludtke – 2 miejsce;
Adrian Mysiewicz – 3 miejsce.

– Pojedynki były na bardzo wysokim poziomie, widziałem jak dużo jeszcze trzeba pracy poświecić, aby móc być jednym z najlepszych w Polsce – mówi trener Damian Szafran. – Odkąd zacząłem przygodę z kick-boxingiem zawsze widziałem że mistrzowie Polski czy Pucharu Polski w PZKB (Polski Związek Kick-Boxingu) nie biorą się z przypadku. Jest to jedyny związek kick-boxingu podlegający pod ministerstwo sportu i najważniejszy. Reszta w Polsce pod względem amatorstwa mało się liczy i jest sztucznie pompowana. Ogromne podziękowania należą się dla panu burmistrzowi Tomaszowi Luto oraz Gminie Gołdap – dzięki temu mogliśmy uzyskać dofinansowanie gdzie wzięliśmy udział w turnieju.

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Husaria Gołdap zdobywa 7 medali w Pucharze Polski

 1. ja

  A gdzie komentarz KARMELKA?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Karmelek

   A tutaj, Jacuś. Komentarz jest zbędny, bo wszystko wyjaśnił Trener Szafran. Gdy czytam newsy o Husarii to nie wybucham śmiechem, w przeciwieństwie do wiadomosci o… dopowiedz sobie sam 🙂 dlaczego? Bo to sportowcy, a nie kabareciarze (i to do tego marni).

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...