EG wkroczyła do gołdapskiej „Piątki”

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi współpracuje z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filią w Olecku, ORE i MSZ  przy realizacji VI edycji Projektu „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju” (Projekt 355/2016-2017 /M „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”).

 

Nasze działania pierwsze działania to:

 

Wybór JEDENASTU I JEDNEJ, czyli 11 nauczycieli inspirujących działania projektowe w naszej szkole i 1 liderki:

– Szkolny Lider Edukacji Globalnej: Ewa Jurkiewicz

– Skład Zespołu nauczycieli EG:

  1. Bożena Kalinowska,

2. Małgorzata Werra,

3. Wioletta Pietrołaj,

4. Marita Parat,

5. Ewa Olbryś,

6. Marta Wydra,

7. Justyna Przekop,

8. Teresa Sadowska,

9. Barbara Hronostaj,

10. Patrycja Magielnicka,

11.  Jadwiga Kowalewska.

Są wśród nas i tacy, którzy lubią po prostu być obecni, gdy potrzeba wzywa i zasilili szeregi w SP 5 na szkoleniu prowadzonym przez liderkę EG Małgorzatę Burbę, mianowicie:

1. Bożena Tabiś,

2. Wojciech Cemel,

3. Alicja Komorowska.

A tak po prawdzie już są w EG wszyscy nauczyciele SP 5 po minionej (16.11.17r.) radzie pedagogicznej, radzie szkoleniowej na temat obchodów TEG, czyli TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ.

W minionym tygodniu, 8 listopada, włączyli się w nasze działania rodzice, którzy zorganizowali kiermasz zdrowej żywności w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Także uczniowie już zaznaczyli swój udział – w świetlicy dzieci z wychowawczynią Małgorzatą Werrą patriotycznie informowały bliższy i dalszy świat o symbolach narodowych Polski, gdyż rozumienie świata zależy zacząć od rozumienia siebie i swojego dziedzictwa narodowego.

Kolejnym osiągnięciem nauczycieli jest edukowanie naszego świata, czyli naszych uczniów  (mamy o edukowaniu globalnym własną piosenkę) – w naszej szkole odbyło się już kilkanaście lekcji z EG, a to jeszcze nie wszystkie – kolejne w planie. Z niektórych są poniżej dołączone fotografie.

A reszta owiana jeszcze małą tajemnicą planów, ale karty wkrótce będą odkryte…

Z pozdrowieniami dla Czytających –  liderka projektu Ewa J.


Aktualności

Powiązane artykuły