Działania „Znicz 2017” w powiecie gołdapskim

Policyjna akcja „Znicz 2017” w Gołdapi i w regionie przebiegła bardzo spokojnie, bez korków i większych utrudnień na drogach. Funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, strażnicy miejscy oraz graniczni dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W „Dniu Wszystkich Świętych” od samego rana wspólne patrole wystawione były we wszystkich newralgicznych miejscach. Policjanci kierowali ruchem, pilnowali respektowania zakazów parkowania, pomagali w bezpiecznym przemieszczaniu się w poszczególne miejsca i dbając o pieszych uczestników ruchu rozdawali elementy odblaskowe.

 

 

 

 

Podczas trwania akcji policjanci odnotowali jedno zdarzenie w obrębie cmentarza przy ulicy Cmentarnej w Gołdapi. Kierująca audi nie zachowała należytej ostrożności przy cofaniu i uderzyła w stojącego za nią opla. Nikomu nic się nie stało.

Doszło też do jednego poważnego zdarzenia drogowego. We wtorek 31 października około godz. 16.30 na ul. Paderewskiego najprawdopodobniej 12-letnia dziewczynka wbiegła na jezdnię wprost pod jadącego opla, którym kierował 33-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był trzeźwy. Dziewczynka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Dotychczas policjanci skontrolowali blisko 190 pojazdów. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali w 41 przypadkach ukarani mandatami karnymi, w tym za przekroczenie prędkości i  nie stosowanie pasów lub fotelików ochronnych. W  6  przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne głównie z powodu złego stanu technicznego.

Niestety w tym roku nie obyło się bez nietrzeźwych za kierownicą. Policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na „podwójnym gazie”.

Akacja Znicz ruszyła 27 października i będzie trwać jeszcze do końca tygodnia.

Odblaski pochodzą z realizacji II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

kpp (1)

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły