Debatowali przy kawie

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyła się debata „przy kawie”, w której uczestniczyła liczna grupa seniorów. Tematem rozmów było przede wszystkim bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym oraz zapobieganie oszustwom dokonywanym na ich szkodę. Wszystkim uczestnikom w trosce o ich bezpieczeństwo rozdano elementy odblaskowe oraz karty ICE. Spotkanie zorganizowano w ramach II edycji projektu „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom”.

 

 

 

Nadal w całym kraju zdarzają się przypadki oszustw na „wnuczka” czy „policjanta”, gdzie ofiarami padają osoby starsze. Policjanci gołdapskiej komendy wiedzą jak ważna jest profilaktyka w tym zakresie i przez cały rok organizują spotkania z osobami szczególnie narażonymi na tego rodzaju oszustwa. Wczoraj jedno z takich spotkań odbyło się w Starostwie Powiatowym w Gołdapi w ramach działań „Kawa u władzy, czyli dzielnicowy nasz człowiek” .

W trakcie debaty omówiono metody jakie stosują oszuści w celu wyłudzenia pieniędzy oraz jak się zachować w przypadku kiedy podejrzewamy, że mamy do czynienia z naciągaczem. Policjanci zachęcali również seniorów do noszenia odblasków, podkreślając, że znacznie zwiększają one widoczność pieszego, a zatem wpływają na bezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe oraz karty ICE. Ponadto, aby ułatwić kontakt z dzielnicowym każdy senior otrzymał długopis z numerem telefonu swojego dzielnicowego.

Spotkanie było również doskonałą okazją do promowania aplikacji mobilnych tj. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) oraz Mojej Komendy. Funkcjonariusze wytłumaczyli uczestnikom, że KMZB to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Zgromadzeni seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieląc się z funkcjonariuszami swoimi uwagami dotyczącymi m.in. poprawy bezpieczeństwa w powiecie gołdapskim.

Karty ICE, długopisy i odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły