Darmowe szczepienia dla najmłodszych

Trwa realizacja programu szczepień profilaktycznych przeciwko meningokokom Grupy B. Do tej pory zaszczepiono 36 dzieci urodzonych w 2017 i 2016. Od 13. listopada można zgłaszać się do lekarzy prowadzących z dziećmi urodzonymi również w 2014 i 2015 roku.

 

 

 

 

Rodzicie, którzy chcą bezpłatnie zaczepić swoje dziecko (urodzone w latach 2014 – 2017) powinni udać się do lekarza prowadzącego (właściwy pediatra lub prowadzący gabinet lekarski Podstawowej Opieki Zdrowotnej). Ten, po badaniu, skieruje dziecko do punktu szczepień, gdzie zostanie wykonane bezpłatne szczepienie. Również kolejne dawki szczepionki aplikowane będą na koszt Gminy Gołdap do osiągnięcia 48 miesiąca życia przez dziecko.

Szczepienie ma pomóc uchronić maluchy przed niebezpieczeństwem związanym z zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i sepsą, których powikłania grożą nawet śmiercią dziecka.

Program będzie trwał do 2020 roku i obejmie dzieci do 48 miesiąca życia. Koszt zaplanowanych na cztery lata działań to ponad 900 tysięcy złotych, z czego aż 40% może stanowić dofinansowanie pozyskane przez gminę z Narodowego Funduszu Zdrowia.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Darmowe szczepienia dla najmłodszych

  1. Kamil

    http://babyonline.pl/szepienia-dzieci-na-meningokoki-wycofano-szczepionki-meningitec-przeciw-meningokokom,aktualnosci-artykul,16298,r1p1.html