„Cyberrodzic To Ja”- policjanci z rodzicami o bezpieczeństwie dzieci w sieci

Asp. szt. Marta Andruczyk z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi odwiedziła wczoraj Zespół Szkół w Dubeninkach. Tym razem jednak to nie młodzież, a ich rodzice uczestniczyli w spotkaniu z policjantką. Tematem rozmowy było bezpieczeństwo dzieci w Internecie. Podczas wizyty funkcjonariuszka zwróciła uwagę rodziców na problemy, na jakie mogą być narażone ich pociechy w Sieci.

 

 

 

 

W XXI wieku trudno sobie wyobrazić funkcjonowania bez dostępu do Internetu. Nie można jednak zapominać, że korzystanie z Sieci może nieść za sobą nie tylko korzyści ale również wiele zagrożeń, zwłaszcza dla młodych osób. Ważna jest jednak zasada ograniczonego zaufania i mądra kontrola rodzicielska.

Najskuteczniejszą metodą walki z zagrożeniami jest edukacja zarówno dzieci jak i dorosłych. Policjanci realizując szereg działań mających na celu budowanie wiedzy i społecznej świadomości zagrożeń uczestniczyli wczoraj w spotkaniu z rodzicami uczniów gimnazjum w Dubeninkach.

Działania „Cyberrodzić To Ja” mają na celu przybliżenie rodzicom zagrożeń płynących z Sieci oraz wskazanie roli dorosłych jako przewodników dzieci po wirtualnym świecie.

Policjantka poruszyła także temat popularnych portali społecznościowych starając się przy tym uwrażliwić rodziców na potencjalne zagrożenia, z jakimi mogą spotkać ich pociechy podczas korzystania z tych portali.

Gdzie zgłaszać szkodliwe treści?

Nielegalne lub szkodliwe treści może zgłosić każdy użytkownik Internetu. Zgłoszenia można przesyłać za pomocą:

– formularza znajdującego się na stronie www.dyzurnet.pl,

– e-maila: dyzurnet@dyzurnet.pl,

– infolinii: 0 801 615 005, która działa na zasadach automatycznego rejestru zgłoszeń.

Informacje o zgłaszającym nigdy nie są przekazywane podmiotom trzecim. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.dyzurnet.pl.

Spotkanie zakończyło się późnym wieczorem, więc w trosce o bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wręczono opaski odblaskowe zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły