Za uśmiech, za serce, za trud – dziękują uczniowie szkoły w Grabowie!

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie zmieniła nieco swój charakter. Uczniowie nauczali, nauczyciele odpoczywali i wszyscy dziękowali…

 

 

 

Nasze wspólne święto już od lat obchodzone jest w podwójnym wymiarze. Po pierwsze – zgodnie z tradycją szkoły – uczniowie przygotowują Dzień Samorządności. Po drugie – dziękują uroczyście za pracę i zaangażowanie swoim nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły podczas apelu. Nie mogło być inaczej i w tym roku!

Dzień rozpoczął apel, podczas którego pani wicedyrektor przekazała oficjalnie władzę nad placówką Samorządowi Uczniowskiemu. Symboliczny klucz grabowskiej szkoły przyjął przewodniczący SU, Mateusz Boruciński, który zapowiedział godne wypełnianie nauczycielskich obowiązków, a w imieniu społeczności uczniowskiej Magdalena Męłgwa przekazała serdecznie życzenia wszystkim pedagogom i od tej pory to najstarsi uczniowie prowadzili lekcje, próbując wcielić się na chwilę w role swoich pedagogów. Pod koniec okazało się, że większość nowych „nauczycieli” świetnie sobie poradziło z tym trudnym zadaniem, a i ci młodsi uczniowie też byli zadowoleni z nowej formuły zajęć.

A po pracowitym dniu uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły zebrali się na sali gimnastycznej na uroczystym apelu. Spotkanie rozpoczęło wystąpienie pani wicedyrektor, która przekazała nam życzenia naszej pani dyrektor oraz odczytała życzenia od burmistrza Gołdapi. Następnie nasi gimnazjaliści przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny, w którym – w sposób humorystyczny – ukazali charakter pracy pedagogów.

Program sprawił, że dorośli uśmiechnęli się niejeden raz.

Obchody zakończyły kolejne życzenia – uśmiechnięte i słodziutkie.


Aktualności

Powiązane artykuły