Uczniowie poznawali świat eksperymentując i wykonując rozmaite zadania…

W dniach 28-29 września uczniowie klasy 6a i 7a Szkoły Podstawowej nr3 w Gołdapi uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszy dzień dzieci spędziły w Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie mogły poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Uczniowie poznawali świat eksperymentując i wykonując rozmaite zadania.

 

 

 

Szukali śladów mikroorganizmów oraz przemierzali Układ Słoneczny oglądając w Planetarium widowisko pt. „Jesteśmy kosmitami”. Po ekscytujących zajęciach uczniowie zjedli smaczny posiłek w Bistro Wiem, a następnie udali się do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Znajduje się tam jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Podczas spaceru młodzież miała możliwość podziwiania różnorodnych gatunków i odmian roślin, a także wspaniałej panoramy warszawskiego Powiśla. Ostatnią atrakcją tego dnia była zabawa na mini trampolinach znajdujących się nad brzegiem Wisły.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie zapoznali się z historią powstania. Poznali przyczyny wybuchu, przebieg i skutki tego ważnego wydarzenia. Mogli zwiedzić wystawy i zobaczyć niezwykłe pamiątki ofiarowane przez rodziny osób walczących w powstaniu oraz samych powstańców. Młodzież z powagą i wzruszeniem obejrzała film ukazujący skalę zniszczeń, które dotknęły Warszawę po zakończeniu walk. Przemarsz przez replikę kanału pogrążonego w ciemnościach oraz wszechobecne bicie serca walczącego miasta, na pewno zostaną w pamięci na długo.

Następnym punktem wyprawy był Stadion Narodowy. Oglądając wnętrze obiektu, szatnie piłkarzy oraz loże vipów uczniowie mogli poczuć atmosferę największych sportowych wydarzeń. Było to niezwykłe przeżycie dla miłośników piłki nożnej i nie tylko.

Odpoczynek w Łazienkach Królewskich był kolejnym etapem wycieczki. Oglądając Pałac na Wodzie, Starą Oranżerię i Amfiteatr uczniowie mogli podziwiać niezwykle malownicze widoki, ponieważ właśnie jesienią ogrody królewskie są najpiękniejsze.

Najbardziej wyczekiwanym przez uczniów momentem był pobyt w Parku Trampolin. Hangar 646 proponuje swoim gościom świetną zabawę i możliwość rozładowania emocji po ciężkim dniu. Uczniowie mogli wyskakać się do woli i spróbować swoich sił podczas nauki bezpiecznej akrobacji na poduszce powietrznej.

Po Parku Trampolin wycieczka wyruszyła zwiedzić Stare Miasto. Dzieci zobaczyły m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Barbakan a także Grób Nieznanego Żołnierza.

 

Ostatnią atrakcją zaplanowaną na ten dzień był wieczorny pokaz w Parku Fontann, gdzie odbywają się 30-minutowe pokazy multimedialne „woda-światło-dźwięk”, z wykorzystaniem reflektorów LED i laserów. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia współczesnej wersji legendy o Bazyliszku. Było to wspaniałe przeżycie i udane zakończenie wyjazdu do Warszawy.

Uczestnicy wycieczki wrócili do Gołdapi zmęczeni, ale pełni nowych doświadczeń i niesamowitych wrażeń.

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Uczniowie poznawali świat eksperymentując i wykonując rozmaite zadania…

  1. Anka

    Cudowna wycieczka! Gratuluję organizatorom z SP3!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...