Tragiczny wypadek i trzech kierowców na „podwójnym gazie” to bilans minionego weekendu w powiecie gołdapskim

Podczas minionego weekendu doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła jedna osoba, a 2 zostały ranne. Nie brakowało też kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pod wpływem alkoholu. W ciągu jednego dnia było ich aż 3. „Rekordzistą” okazał się być mężczyzna, który zdecydował się prowadzić swój samochód, mając w wydychanym powietrzu prawie 4 promile alkoholu.

 

 

 

W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie gołdapskim zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. W dwóch przypadkach byli to kierowcy samochodów osobowych.

Pierwszym z nich i zarazem niechlubnym rekordzistą okazał się być  kierujący oplem, mieszkaniec gminy Gołdap, który w sobotę (07.10) po godz. 15.00 na trasie Babki – Żelazki, na łuku drogi wjechał w drzewo. Badanie stanu trzeźwości 43-letniego mężczyzny wykazało, że miał on w wydychanym powietrzu blisko 4 promile.

Kolejnego kierowcę zatrzymali do kontroli policjanci tuż przed godz. 18.00 we Wronkach Wielkich (gmina Gołdap). Kierowca vw polo miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Ostatni kierowca po „kilku głębszych” został zatrzymany kilka minut po północy z soboty na niedzielę (7/8.10) w miejscowości Skocze gm. Gołdap. Badanie 28-latka, który pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zdecydował się wsiąść na motorower wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Ponadto doszło w tym czasie do wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu miejscowości Babki w gminie Gołdap.              W sobotę kilka minut przed 22.00 jadący osobowym oplem 28 – latek na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku zderzenia poniósł śmierć na miejscu. Wraz z nim podróżowali dwaj młodzi mężczyźni, których z obrażeniami  zabrano do szpitala.

Niestety mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń, w dalszym ciągu na naszych drogach można spotkać kierowców, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Apelujemy o rozwagę i poczucie odpowiedzialności nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale również innych użytkowników dróg.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły