Szkoła Podstawowa nr 2 o bardzo dobrą kondycję dba!

Na sobotnim „Festiwalu Zdrowia” nie mogło zabraknąć szkoły znajdującej się blisko lasu Kumiecie, szkoły od kilku lat promującej ruch, zdrowie, dbanie o przyrodę. Uczniowie przygotowani przez Małgorzatę Marcinkiewicz i Barbarę Nierwińską zaprezentowali krótki montaż słowo- muzyczny pt. „Kasia, witaminy i sportowcy”.

 

 

 

Kasia, uczennica o podkrążonych oczach, zniszczonych włosach, mająca wypchany łakociami plecak, przesiadująca godzinami przed laptopem, postanawia zmienić swoje niedobre nawyki. Dzieje się tak pod wpływem rozmowy z witaminami i sportowcami. W końcu uświadamia sobie, żeby zmienić menu, np. spożywać tran i jeść sałatki jarzynowe, a włosy i paznokcie będzie miała zdrowe. A jeżeli pragnie zachować ładną i zdrową cerę, to powinna jeść ser i pić mleko nie tylko w niedzielę. Sportowiec podpowiada jej, aby wybrała się do lasu Kumiecie, na Piękną Górą, a wtedy jej płuca otrzymają całą furę świeżego powietrza, natomiast skóra witaminę D.

Występ wzbogaciły wesołe, zachęcające do ruchu piosenki o wycieczce rowerowej i spędzaniu czasu na podwórku. Uczniowie zaprosili widownię do wspólnego aerobiku.

Małgorzata Marcinkiewicz

 


Aktualności

Powiązane artykuły