SP5 sprząta nasz świat

We wrześniu uczniowie szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyli w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

 

 

 

 

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tejże akcji. Udali się w różne okolice naszego miasta. W akcji uczestniczyło 150 uczniów z różnych klas. Począwszy od tych najmłodszych kończąc na najstarszych.

Akcja ta jest wspaniałą okazją do uświadomienia sobie wielu spraw związanych z racjonalną gospodarką odpadami, nie tylko na terenie miast, czy gmin, ale także w gospodarstwach domowych. Jest okazją do zastanowienia się nad sposobami naszego postępowania. Poza bezpośrednią poprawą stanu środowiska naturalnego akcja „Sprzątanie Świata” ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne, a zwłaszcza na konieczność ograniczania ilości odpadów, ich właściwego składowania i przetwarzania. Taka kilkudniowa akcja jest tylko małą lekcją ekologii, ale jakże ważna.

W tym roku ucieszyło nas wszystkich to, że śmieci było znacznie mniej niż w poprzednich latach.

Mamy więc nadzieję, że udział naszych uczniów w SPRZĄTANIU ŚWIATA już zaczyna przynosić efekty dla nas WSZYSTKICH!

Przez cały jednak rok musimy pamiętać o tym, żeby jak najmniej śmiecić. Od nas samych, w dużym stopniu zależy, czy środowisko nasze będzie czyste i zdrowe.  Starajmy się ograniczać ilości śmieci, używajmy i domagajmy się od producentów opakowań wielokrotnych, segregujmy śmieci już we własnych gospodarstwach!

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “SP5 sprząta nasz świat

  1. www

    szkoła podstawowa nr 5 ma 150 uczniów ??? chyba ktoś tu liczy razem z gimnazjum.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...