Polecamy raz w miesiącu „muzyczną wysepkę”

Nie wszyscy wiedzą, że od kilku lat raz w miesiącu w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi odbywają się kameralne koncerty organizowane przez Filharmonię Narodową. Mimo tego, że z racji charakteru edukacyjnego przeznaczone są głównie dla dzieci i młodzieży, to śmiało można polecić je dorosłym. We wtorek organizatorzy przybliżyli sylwetkę naszego wielkiego muzyka, kompozytora i polityka – Jana Ignacego Paderewskiego.

 

Słuchaliśmy nie tylko muzyki na skrzypcach i fortepianie, ale obejrzeliśmy również tańce – humorystycznie wykonane przez parę tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Na uwagę zasługuję świetne (z dużą wiedzą i swadą) prowadzenie programu.

Koncerty w gołdapskiej szkole muzycznej sprowadzają się nie tylko do muzyki poważnej. W ubiegłym roku organizatorzy między innymi przybliżyli style jazzowe.

Za miesiąc koncert zatytułowany enigmatycznie: Za rogatką grand zabawa (śpiew, skrzypce, harmonia, ksylofon, gitara, buzuki, bębenek obręczowy).

Gorąco polecamy.

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Polecamy raz w miesiącu „muzyczną wysepkę”

 1. Natalia

  Przydałaby się informacja o terminach. Z przyjemnością skorzystam.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. https://psmgoldap.pl.tl/#

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...