Najpierw pomógł, potem okradł. Grozi mu kara 5 lat więzienia

Gołdapscy policjanci postawili zarzut kradzieży pieniędzy 21-latkowi z powiatu ostródzkiego. Mężczyzna okradł kobietę, której wcześniej pomógł przy przeprowadzce. Za przestępstwo kradzieży w więzieniu można spędzić nawet 5 lat.

 

 

 

 

W minioną środę (11.10) gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety która twierdziła, że została okradziona. Z relacji 53-latki wynikało, że zaprosiła do domu mężczyznę, który jej pomógł przy przeprowadzce z Olsztyna do jednej z miejscowości w gminie Dubeninki. 21-latek wykorzystując zmęczenie i sen kobiety, ukradł jej 800 złotych.

Policjanci natychmiast zaczęli pracować nad ustaleniem i zatrzymaniem podejrzanego. Swoje ustalenia i opis sprawcy przekazali kolegom z innych jednostek. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać.

Podejrzany o kradzież mężczyzna został zatrzymany kilka godzin później przez policjantów na terenie Suwałk. 21-latek trafił do policyjnej celi. Na podstawie zebranego materiału dowodowego gołdapscy kryminalni  przedstawili mu zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyzna przyznał się do jego popełnienia. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy ich do naszych domów czy mieszkań i nie afiszujmy się posiadanym majątkiem.

Lekkomyślne wpuszczenie złodzieja do domu może skończyć się znacznie gorzej. Przestępca, który zostanie przez nas przyłapany na kradzieży lub rozpoznamy jego zamiary, może być niebezpieczny i zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Jeżeli uważacie Państwo, że odwiedzająca was osoba może być oszustem, złodziejem  natychmiast zwróćcie się o pomoc do najbliższych lub sąsiadów i powiadomcie Policję – tel. 997 lub 112 z telefonu komórkowego.
Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły