Jesienne figle-migle

W sobotę 30 września dzieci i młodzież oraz harcerze z 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” byli uczestnikami zabaw animacyjnych realizowanych przez Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu „Figle–migle”. Odbyły się one najpierw w Szkole Podstawowej nr2 w Gołdapi, a następnie w lesie Kumiecie.

 

 

 

 

Z papieru, bibuły, balonów powstały ciekawe postacie – nowi druhowie, prawdziwi przyjaciele, zawsze sprawiedliwi i gotowi do pomocy. Podczas gigantycznej gry „Chińczyk” dzieci wcieliły się w rolę pionków i wędrując po planszy wykonywały ciekawe zadania.

A gdyby tak w dalekiej Galaktyce o nazwie Garderoba, na jednej z planet tworzyły się nowe państwa, ta jakie one by były? Już w lesie uczestnicy zajęć zastanawiali się nad tym problemem i przygotowali prezentacje swoich nowych państw z Garderobianej Galaktyki. I tak przedstawiciele państw Poszarpanych Muszek, Wygniecionych Kołnierzyków, Kraciastych Krawatów, Pękniętych Pasków, Mocnych Kokardek demonstrowali tańce, zwyczaje, potrawy, rządy, florę i faunę, określali swoje położenie w Garderobie.

A jak wiadomo, dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc powstały niepowtarzalne pomysły i to bez pomocy Internetu. Kiedy zapadał zmrok trwały jeszcze zabawy w chowanego oraz pieczenie kiełbasek i pianek na ognisku.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

Projekt „Figle-migle” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły