Edukacja poprzez zabawę

Od września 2017 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lisach mogą się cieszyć nową, niezwykłą pomocą dydaktyczną – interaktywną podłogą Magiczny Dywan, przeznaczoną do gier i zabaw ruchowych w przedszkolu i klasach młodszych. Interaktywna podłoga FunFloor służy zarówno zabawie, jak i rehabilitacji poprzez ruch.

 

 

 

Obraz wielkości 2 m x 3 m, wyświetlony na macie na podłodze, dzięki systemowi czujników reaguje na ruch dzieci. Uczestniczące w zabawie na Magicznym dywanie dzieci mogą chodzić, siedzieć czy nawet leżeć, wykonując ruchy przewidziane w grze lub zabawie, np. symulując grabienie liści, zbieranie grzybów, grę w piłkę nożną, w kręgle, bilard itp.

Duża różnorodność gier sprawia, że każde dziecko znajdzie tu swoją ulubioną zabawę. Tropiciele Śladów, amatorzy Piłki Nożnej czy znawcy Planet na pewno będą usatysfakcjonowani propozycjami. Nauczyciele w zajęciach dydaktycznych mogą wykorzystać program Litery, Pianino czy Woda.

Zabawy skutecznie rozwijają u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie w atrakcyjny sposób przekazują wiedzę, ćwiczą pamięć i uczą. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lisach już polubiły zajęcia na Magicznym Dywanie i z radością w nich uczestniczą, czego dowodzą zdjęcia z prowadzonych zajęć.

Dorota Derkowska


Aktualności

Powiązane artykuły