Drzewo – przyjaciel Szkoły Podstawowej w Pogorzeli

Każdego roku obchodzimy w naszej szkole Święto Drzewa. Święto Drzewa to program edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowany od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku.

 

 

 

Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii „Miliard Drzew” („Bilion Tree Campaign”)  zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska.

Drzewa towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat, dostarczając nam nieocenionych korzyści. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy także jakość naszego życia.

Z okazji tego święta w październiku zaprosiliśmy z Nadleśnictwa Gołdap podleśniczego Henryka Bazylewicza, który jest przyjacielem naszej szkoły. Na zajęciach pana Henryka nie sposób jest się nudzić. Omówiliśmy wiele tematów takich jak: rola drzew w życiu człowieka, rola drzew w gospodarce, charakterystyka poszczególnych gatunków, rozpoznawanie drzew.

Po zajęciach w klasie udaliśmy się z podleśniczym na ścieżki edukacyjne znajdujące się na terenie szkolnym, tu czekało na nas następne zadanie, którym było znalezienie podanego gatunku drzewa. Po wykonanym zadaniu wszyscy razem na terenie szkoły posadziliśmy 40 żywotników, które jeszcze bardziej upiększą nasz teren i przyczynią się do produkcji tlenu.

Za drzewka i współpracę dziękujemy również panu leśniczemu Zbigniewowi Mazurowi oraz leśniczemu Sylwestrowi Grygo.


Aktualności

Powiązane artykuły