Delegacja z powiatu gołdapskiego z rewizytą w Gori

Pod koniec września delegacja z powiatu gołdapskiego udała się z rewizytą do gminy Gori w Gruzji. Rewizyta odbyła się w ramach realizacji wspólnego projektu pn. „Z przeszłości w przyszłość – wzmocnienie potencjału usług społecznych dla dzieci, osób niepełnosprawnych i seniorów z Gminy Gori (Gruzja)”, współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

 

 

Wcześniej, pracownicy socjalni z gminy Gori odbywali w naszym powiecie 10-dniowe praktyki, służące zapoznaniu się i przetestowaniu sprawdzonych w Polsce metod pracy z dziećmi i dorosłymi niepełnosprawnymi, w tym osobami starszymi.

Celem wizyty naszej delegacji było przeprowadzenie monitoringu przebiegu realizacji projektu oraz wsparcie gruzińskich pracowników socjalnych w pracy na miejscu, a także pomoc przy animowaniu i realizacji zadań edukacyjnych.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Delegacja z powiatu gołdapskiego z rewizytą w Gori

 1. glon

  po co ta wycieczka?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. jan

  Panie Starosto, Powiatu Gołdapskiego
  a może zamiast szukać „interesów” dla Gołdapi w Gruzji, generując przy tym znaczne koszty dla podatników,
  to może wpadł by Pan na pomysł, aby zająć się sprawami bliższymi dla mieszkańców Powiatu Gołdapskiego.
  Mianowicie drogami powiatowymi w Gołdapi.

  To skandal, że Powiat podejmując w marcu 2017 r. uchwałą Rady, decyzję o przystąpieniu do przebudowy ul. Małej, Zielonej i Cichej nie zdążył do końca września 2017 r. przygotować niezbędnej dokumentacji, aby złożyć wniosek o dofinansowanie tych dróg. I czar podjętych uchwał prysnął.
  Dziwną sytuacją dla mieszkańców tych ulic jest fakt, że jeżeli Powiat nie ma pieniędzy na przebudowę swoich dróg, to nie stara się skorzystać z dogodnej sytuacji wsparcia tego celu przez Miasto oraz dofinansowanie zewnętrzne.
  Należy również nadmienić, że dużo więcej od Pana Starosty, chęci polepszenia standardu życia mieszkańców powiatu poprzez przebudowę dróg powiatowych, posiada Burmistrz Gołdapi p. Luto, który wygospodarował pieniądze na projekt tych ulic oraz zaproponował Powiatowi wsparcie 30% nakładu finansowego przy 20% kosztów Powiatu + 50% dotacja zewnętrzna na drogi.
  Niestety organizacja pracy i prowadzona polityka w Powiecie nie sprzyja składaniu wniosków o dofinansowanie dróg powiatowych.
  Ponadto inicjatywę przebudowy dróg reprezentowaną przez p. Luto oraz w dużej mierze przez p. Retela,
  który w ostatnim czasie doprowadził do podjęcia korzystnych dla przebudowy w/w dróg – uchwał Rady Powiatu – Pan Starosta skutecznie gasi i doprowadza do fiaska.

  Szanowny Panie Starosto, jeżeli Pan nie pomaga w przebudowie dróg to bardzo prosimy Pana, – proszę tylko aby nie przeszkadzać w ich realizacji przez innych.
  Nasze drogi nie były remontowane od II wojny światowej i Pan ma sumienie i tupet jeszcze ten okres zmagania się z pyłem i błotem przedłużać.
  Ironią z Pana Strony jest informowanie na stronach Powiatu o możliwości płacenia w kasie powiatowej za pomocą kart bankomatowych, gdzie szczerze Pan się uśmiecha (wygląda to jak drwina z mieszkańców Powiatu, którzy mają tylko udogodnione prawo do płacenia, ale od Powiatu niech się nie spodziewają czegokolwiek dobrego).
  Notabene, dlaczego Pan nie zrobił zdjęcia z wnioskiem złożonym o dofinansowanie ulicy Małej, Zielonej i Cichej,
  by przekazać dobrą informację dla mieszkańców tych ulic.
  Mamy również nadzieję że Rada Powiatu Gołdapskiego, w tym również Pan Piech wyjaśni okoliczności i rozliczy Pana Starostę za niezłożenie wniosku o dofinansowanie naszych ulic.
  No chyba, że Przewodniczący i Radni Powiatu, są tego samego zdania co Pan Starosta.
  Obiecujemy, że będziemy obserwować działania Rady Powiatu w naszej sprawie i adekwatnie do Waszych działań będziemy głosować w nowych wyborach samorządowych.
  PS. Panie Radny – Makarewicz – czy Pan monitoruje tą sytuację dot. ulicy Małej, Zielonej i Cichej? Jeżeli tak to dlaczego jest taki skutek?

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANIE STAROSTO ZA PRZYCZYNIENIE SIĘ DO ODDALENIA REMONTU NASZYCH ULIC.
  POZDRAWIAMY ŻYCZĄC MIŁYCH WYCIECZEK.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...