Co sprawia, że kino jest wciąż popularniejsze od teatru?

Kino jest w Polsce nadal bardziej popularniejsze niż teatr, ponieważ rodacy przede wszystkim zniechęceni są ceną, jaką muszą zapłacić za spektakl teatralny. Poza tym, repertuar w teatrze prezentuje się tak, że na pewne wydarzenie trzeba dłużej czekać. Tymczasem, dzisiejsza kultura to kultura typu „fast”. Wszystko odbywa się szybko. I tak też Polacy spędzają swój czas wolny.

Argumenty przemawiające za kinem

Kino wybierają nie tylko osoby młode. Cenimy sobie to, że seanse odbywają się codziennie, w każdej godzinie. Jeśli więc ktoś nagle wpadnie na pomysł, że chce się odstresować to może w każdej chwili wybrać się do kina i na pewno znajdzie interesujący go spektakl. Następnie, kino cenione jest za to, że zawiera obszerną tematykę. Bilety nie są drogie, zwłaszcza, kiedy ktoś należy do jakiegoś klubu i przysługują mu pewne pakiety lojalnościowe. Co jest jeszcze ważne, do kina nie trzeba ubierać się elegancko. A jeśli ktoś cały dzień spędza w oficjalnym stroju to marzy o takiej swobodzie. Do kina można w każdej chwili wybrać się ze znajomymi. Tematyka poszczególnych hitów kinowych jest na tyle obszerna, że na szklanym ekranie znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy mocnych wrażeń, entuzjaści efektów 3 D, dzieci, czy osoby szukające rozrywki w horrorach lub intrygujących dramatach.

Argumenty przemawiające za teatrem

I chociaż wydawać może się, że kino to faktycznie wygodna i dobra opcja na spędzenie czasu wolnego to być może lepiej będzie od czasu do czasu zajrzeć na taką stronę jak teatrszekspirowski.pl i zobaczyć co ma do zaoferowania ten najbardziej interesujący teatr na Pomorzu, czyli Teatr Szekspirowski. Co więcej, osoby, które zdecydują się na to, by zobaczyć konkretne spektakle będą z tego faktu bardzo zadowolone. Będą bowiem wiedziały, że mają dostęp do ciekawych klasyków, jak i do nowoczesnych, awangardowych występów teatralnych. W teatrze można liczyć na intymność, galowy nastrój i zapomnieć o zgiełku codzienności. Poza tym, Teatr Szekspirowski to miejsce, gdzie można także usłyszeć wiele zespołów muzycznych, z uwagi na odbywające się tam cykliczne koncerty.


Porady

Powiązane artykuły