Promenada i otoczenie tężni sprawdziły się po raz kolejny…

Gołdapska Promenada Zdrojowa wraz z otoczeniem tężni po raz kolejny się sprawdziła jako świetne miejsce do imprez, zarówno sportowych jak i festynów. Sobotni „Festiwal Zdrowia” odbywał się w kilku miejscach, również wewnątrz budynku pijalni. Rozpoczął się od wyjazdu rowerzystów na rekonesans po Lesie Kumiecie.

 

 

 

W kilku kategoriach odbywał się „Bieg Zdrojowy”. Na pobliskich stoiskach, tradycyjnie już, rzemiosło artystyczne i regionalne produkty kulinarne.

Chętni mogli uczestniczyć w różnych zajęciach, między innymi fitness i capoeiry. Zainteresowaniem cieszył się EKOFITNIK – strefa zdrowego stylu życia – Eko – Fit przygotowany przez Fundację Ochrony; Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Bezpłatnie można było zbadać osteoporozę. Chętni mogli obejrzeć występy artystyczne związane w większości ze zdrowym trybem życia.

Festiwal Zdrowia zorganizowany został w ramach projektu Parki Przyjaźni 2 w partnerstwie Gminy Gołdap i Samorządu Rejonu Sakai i jest dofinansowany ze środków EFRR INTERREG V-A LT-PL.


Aktualności

Powiązane artykuły