„Projekt z kropką” w gołdapskiej SP 5

Kiedy Peter Reynolds pisał książkę „The Dot”, zapewne nie myślał, że poruszy nią cały świat. Jej główna bohaterka Vashti jest nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy w swoje możliwości i… to ulega przemianie od czasu, gdy zachęcona przez nauczycielkę zaczyna malować kropki.

 

 

Już od lat 15 września obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki, aby wyzwalać kreatywność
u uczniów, szczególnie tych najmłodszych. W tym roku ową kreatywność pobudzają gimnazjaliści
z klasy II f (wych. E. Jurkiewicz) u uczniów klasy III gołdapskiej „piątki” (wych. W. Pietrołaj). A u nich iskra kreatywności zapaliła się na godzinie wychowawczej, gdy tworzyli zręby edukacyjnego projektu. Właśnie w jego ramach przeprowadzają dzień kropki w klasie III szkoły podstawowej. Tylko, że na tym nie kończą. „Projekt z kropką” trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Niżej pierwsze fotografie z pierwszego Międzynarodowego Dnia Kropki w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi. A że szkoła także działa pierwszy rok – to „piątka” i „kropka” będą razem obchodzić swe rocznice, gdyż klasa II f już zapowiada, że w przyszłym roku szkolnym obchody dnia kropki zatoczą szersze koło.

Ewa Jurkiewicz


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “„Projekt z kropką” w gołdapskiej SP 5

 1. ???

  czy ktoś wie ile jest klas w SP5 i po ile dzieci

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zuzanna

   Wszystko to mówiła pani Dyrektor na otwarciu roku szkolnego. Trzeba bywać. Albo, jak nie można było, to podejść do szkoły i spytać.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. bywalec

  Zuzanna zamiast się wymądrzać wystarczy odpowiedzieć

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...