Pożyczka przez Internet nie tylko dla osób z umową o pracę

Rozważając zaciągnięcie pożyczki ratalnej powinniśmy sprawdzić, czy spełniamy kryteria pożyczkodawcy, które pozwalają nam się o nią starać. Następnie należy określić, czy będziemy w stanie jej podołać. Do tego celu użyjmy metody oceny w postaci scoringu, dzięki której przekonamy się, co do własnych możliwości finansowych. W scoringu brany jest pod uwagę nie tylko nasz wiek, czy historia kredytowe, ale również źródło dochodów.

Instytucje pozabankowe potrafią dopasować się do potrzeb klienta oferując to coraz ciekawsze oferty pożyczek. Można nawet powiedzieć, że często radzą sobie z tym lepiej niż banki. Powodem, dla których wiele osób decyduje się na to rozwiązanie jest fakt, że biorą one pod uwagę specyfikę rynku pracy.

Tym samym widząc, jak wiele osób pracuje w oparciu o umowę zlecenie, czy o dzieło – firmy pożyczkowe wychodzą z opcją pożyczki online dla osób bez umowy o pracę. Trzeba dodać, że firmy pożyczkowe mają swoje określone wymagania względem klientów i są one bardzo zróżnicowane. Nasza sytuacja finansowa ma tutaj istotne znaczenie, jednak obecnie brak umowy o pracę nie musi zamykać nam możliwości wzięcia chwilówki online.

Tym samym parabanki zwrócą uwagę, czy nasze konto jest regularnie zasilane wypłatą. W chwili, gdy zarabiamy minimalną krajową albo utrzymujemy się tylko z 500+ nasze szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku są raczej znikome. Trzeba jednak dodać, że polityka funkcjonowania firm pożyczkowych są różne. Niemniej jednak szanse na uzyskanie wsparcia finansowego z ich strony są większe niż gdybyśmy wnioskowali o pożyczkę w banku. Jak już zostało wspomniane, pożyczkodawcy zazwyczaj pojmują stabilne zatrudnienie nieco inaczej niż banki. Uwzględniają to, że potencjalni pożyczkobiorcy nie muszą mieć umowy o pracę, żeby posiadać stabilną sytuację finansową.

Czy stały dochód może pochodzić tylko z umowy o pracę?

Gdy decydujemy się na wnioskowanie o wsparcie finansowe od banku, przeważnie chodzi o większe kwoty, którym towarzyszy również dłuższy okres spłaty. Tym samym procedury ubiegania o pieniądze są znacznie bardziej skomplikowane. Udzielenie komuś niezaufanemu kredytu lub pożyczki długoterminowej wiąże się ze znacznym ryzykiem. Z tego powodu banku weryfikują historię kredytową pod kątem zaległości finansowych oraz obecności w rejestrach dłużników. Pod uwagę brana jest nie tylko przeszłość, ale i również teraźniejszość. Dlatego bardzo często za jedyne wiarygodne źródło utrzymania takie instytucje finansowe uznają umowę o pracę na czas nieokreślony.

Paradoksem jest sytuacja, w które osoba zatrudniona w oparciu o umowę o dzieło lub umowę zlecenie zarabia więcej niż osoba na umowie o pracę, a mimo to nie stanowi to podstawę do pozytywnego rozpatrzenia wniosku. W takiej sytuacji bank zazwyczaj nie udzieli nam kredytu, stąd warto zastanowić się nad zaciągnięciem szybkiej pożyczki online. Zdecydowanie nie powinniśmy zrezygnować z aplikowania o pożyczkę z uwagi na jedną nieudaną próbę.

Znajdź atrakcyjną pożyczkę poprzez porównanie chwilówek online ze strony chwilowkiok.pl


Porady

Powiązane artykuły