Policjanci odwiedzili uczniów i przedszkolaków

Od początku września gołdapscy policjanci odwiedzają dzieci w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” i „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”. Spotkania z najmłodszymi mają na celu przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa, w szczególności podczas przechodzenia przez drogę.

 

 

 

W miniony piątek 22 września funkcjonariusze gołdapskiej komendy Policji gościli w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi oraz w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych  gdzie wspólnie z uczniami omówili właściwe zachowania na drodze. Przypomnieli również, jak ważne są elementy odblaskowe, szczególnie w porze jesienno-zimowej.

Również przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 uczestniczyły w „lekcji o bezpieczeństwie”. Spotkania 4 i 5-latków z policjantkami odbyły się w piątek w przedszkolu, gdzie dzieci z uwagą przysłuchiwały się radom dotyczącym bezpiecznego zachowania na drodze, noszenia odblasków i właściwej reakcji w stosunku do osoby obcej. Policjantki do zajęć wykorzystały edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwił dzieciom poznanie i przyswojenie podstawowych zasad bezpiecznej jazdy i poruszania się po drodze.

Red. KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły