Goście ze Stade odwiedzili muzeum

W środę Izbę Regionalną „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza” odwiedziła w ramach wymiany młodzieży delegacja nauczycieli i uczniów z zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta Stade. Wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, Bożeną Kalinowską i tłumaczem Elwirą Rakowską-Karwel, goście obejrzeli wystawę fotografii „Krajobrazy dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” – zorganizowaną w ramach 25 Europejskich Dni Dziedzictwa 2017.

 

 

Członkowie niemieckiej delegacji zaproponowali w ramach współpracy, organizację wystawy prac młodego niemieckiego artysty Fredericka GaB – która odbędzie się prawdopodobnie w maju 2018 roku w gołdapskiej izbie regionalnej.

Goście zwiedzili również stałą ekspozycję zbiorów związaną z historią naszego miasta – do której obejrzenia zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu. Wstęp wolny.


Aktualności

Powiązane artykuły