Dzielnicowy oddany mieszkańcom – kolejna edycja

Dzielnicowy, to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o bezpieczeństwo mieszkańców w swoim rewirze. To funkcjonariusz, do którego można zwrócić się o pomoc i poradę. Dlatego ważne jest, aby każdy wiedział jak szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym oraz znał jego bezpośredni numer służbowego telefonu.

 

 

Po I edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany mieszkańcom”, który cieszył się dużą popularnością rusza kolejna edycja. Projekt realizowany będzie przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Komendą Powiatową Policji w Gołdapi w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Kwota dofinansowania z MSWiA wynosi blisko 49.000 zł.
Głównym założeniem projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami, nadanie właściwej rangi stanowisku dzielnicowego i zadaniom przez niego realizowanym oraz podniesienie zaufania społecznego w kontaktach z dzielnicowym.

 

W ramach II edycji projektu zaplanowano szereg działań, m.in.:

·        „Mamo, tato a pan dzielnicowy powiedział…”- konkurs plastyczno– literacki dla uczniów klas I – VI szkół podstawowych.

·        „Rady misia Tulisia” – spotkania z dziećmi mające na celu wyrobienie nawyku prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia.

·        „Cała Polska Czyta Dzieciom” – nauka bezpiecznych zachowań na drodze poprzez czytanie bajek o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

·        „Kawa u władzy, czyli dzielnicowy NASZ człowiek” – wspólne „spotkania przy kawie” mieszkańców powiatu i przedstawicieli władz publicznych.

·        „Zauważać, reagować, sprawnie pomagać” – debata mająca na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa, przede wszystkim osób starszych w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

·        „Bliżej ludzi” – spotkania edukacyjne z przyszłymi kierowcami.

Informacje dotyczące dzielnicowych i ich poszczególnych rewirów uzyskać można bezpośrednio na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi w zakładce „DZIELNICOWY” oraz w aplikacji „Moja Komenda” uruchomionej przez MSWiA. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje.

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, jak również dorosłych mieszkańców Powiatu Gołdapskiego do aktywnego uczestniczenia w działaniach.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły