Działania „EDWARD” w Gołdapi

 

Od rana na drogach powiatu gołdapskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję „EDWARD”, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

 

 

 

Akcja „EDWARD” promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. W praktyce założenie to jest  niezwykle trudne do osiągnięcia. Data realizacji działań „EDWARD” nie jest przypadkowa, bowiem akcja ta przypada w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności. Podczas kontroli drogowych

Na terenie naszego powiatu główne przyczyny wypadków drogowych to niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe zachowania wobec pieszych.

Policjanci gołdapskiej drogówki podczas dzisiejszych działań EDWARD prowadzić będą działania profilaktyczne. Będą kontrolować prędkość kierujących w miejscach występowania zagrożeń, jak również zwrócą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są grupą szczególnie wysokiego ryzyka poniesienia śmierci lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w wypadkach drogowych.

Red. KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Działania „EDWARD” w Gołdapi

  1. pytam

    a kiedy będzie akcja „Pieszy niebezpieczeństwo dla kierowców”

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...