Dwa poważne zdarzenia na drodze w ciągu jednego dnia

Policjanci gołdapskiej drogówki w ciągu jednego dnia wzywani byli w sprawie dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na drodze krajowej nr 65 w Gołdapi i Kozakach. W pierwszym zdarzeniu kierująca skodą uderzyła w znak drogowy a w drugim kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w audi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, poważnie ucierpiały jedynie samochody.

 

 

Do obu zdarzeń doszło w sobotę (23.09). Pierwsze miało miejsce ok godz. 15.40. Kierująca skodą, jechała droga krajową K-65 z Gołdapi w kierunku Kowal Oleckich. Na łuku drogi w miejscowości Kozaki 47-latka nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych i straciła panowanie nad samochodem. Auto wjechało na wysepkę i uderzyło w znak drogowy. Sprawczyni kolizji była trzeźwa, została ukarana 250-złotowym mandatem.

Tego dnia doszło również do innego zdarzenia drogowego. Około godz. 18.50 na skrzyżowaniu drogi krajowej K-65 z ul. Gumbińską i Zadumy 19-letni kierowca fiata Seicento jadąc od ulicy Gumbińskiej w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z jadącym od przejścia granicznego pojazdem marki Audi, którym kierował obywatel Federacji Rosyjskiej. Obaj kierowcy byli trzeźwi. 19-letniemu sprawcy zdarzenia zatrzymane uprawnienia do kierowania.

W obu zdarzeniach na szczęście nikomu nic się nie stało, poważnie ucierpiały jedynie samochody. Policjanci z uwagi na uszkodzenia pojazdów zatrzymali dowody rejestracje wszystkich aut.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły