Trwa nabór do służby w Straży Granicznej

W tym roku szansę na pracę w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej będzie miało jeszcze 12 osób. Nowi funkcjonariusze 23 października zasilą szeregi oddziału. W związku z powyższym Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kontynuuje nabór do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności W-MOSG.

Służba w Straży Granicznej stwarza możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębienia wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Daje stabilne warunki pracy i szansę zawodowego rozwoju. Poszukujemy ludzi komunikatywnych, kreatywnych w działaniu, zdyscyplinowanych, którzy będą strzec dobrego imienia służby, honoru i godności, a także przestrzegać dyscypliny służbowej.

Każdy kandydat musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Pierwszy to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne. Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej, rozmowy kwalifikacyjnej.

Procedura kwalifikacyjna kończy się badaniami lekarskimi określającymi zdolność kandydata do służby.

Zainteresowanych ubieganiem się o przyjęcie do służby w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 14.00 do Wydziału Kadr i Szkolenia W-MOSG w Kętrzynie ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78 celem złożenia dokumentów.

Szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdują się na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl w zakładce SŁUŻBA/PRACA

Za: www.wm.strazgraniczna.pl 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Trwa nabór do służby w Straży Granicznej

 1. były

  tak tak trzeba nabrać do tej służby rozsądnych,mądrych i ORGINALNIE WYKSZTAŁCONYCH OFICERÓW I ŻOŁNIERZY, a nie KORESPONDENCYJNIE i mianowanych ! to była kiedyś elitarna służba,ludzie z klasą, nie to co teraz, zakapiory,nieudaczniki i lelaki co dla wyniku Rodziców by sprzedali.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. ernest

  Kiedyś bycie funkcjonariuszem SG to był w pewnym stopniu prestiż.
  Obecnie jak patrzę na część osób, które zostały ostatnimi czasy przyjęte do SG to „LITOŚCI”.
  Obecnie mało kto idzie do SG bo chce się tam spełniać zawodowo.
  Większość to „funkcjonariusze”, którzy nawet na przejściu granicznym nie mogą poradzić sobie z zaprowadzeniem tam porządku, ładu i składu…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. W roku 2014 ubyło 400 etatów. W roku 2015 siedemset. Czym uzasadnia się etatowe redukcje? Klasycznie, koniecznością „racjonalizacji” wydatków budżetowych. Budżet nie jest z gumy, wszyscy muszą oszczędzać. Odpowiedzialny za nadzór nad SG podczas pamiętnego wystąpienia w Senacie RP, Piotr Stachańczyk w następujący sposób zwrócił się do uczestników debaty:

  „(…) Przecież państwo dobrze wiecie, że w służbach mundurowych, zwłaszcza typu Policja czy Straż Graniczna, mnóstwo ludzi pracuje w urzędach. Oni pracują w komendach oddziałów, w komendach wojewódzkich, nie wychodzą w teren, nie przesłuchują ludzi, nie prowadzą działalności pod przykryciem, tylko siedzą w pokojach i wykonują określone zadania, prowadzą analizy kryminalistyczne, zapewniają całą logistykę formacji. Jeżeli nie dostaną jakichś innych zadań, niczym się nie różnią od normalnych urzędników”. Jacy wodzowie takie wojsko.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...