Rominta zgarnęła komplet punktów

Inauguracja rozgrywek o mistrzostwo IV ligi W-MZPN odbyła się w sobotę i w tym dniu rozegrano większość spotkań. Ostatnim spotkaniem zaplanowanym na niedzielne popołudnie było spotkanie w Gołdapi przy ul. Stadionowej pomiędzy Romintą Gołdap i Orlętami REMA Reszel.

 

 

Spotkanie od początku było wyrównane, jednak bliżej trafienia była Rominta. Goście szukali strzału z dystansu oraz gry długą piłką. Groźnie również było pod bramką Rominty przy stałych fragmentach gry. Dla Rominty bliski trafienia był Michał Mościński, który strzałem głową trafił piłką w poprzeczkę, przy dobitce od utraty bramki gości uratowała ofiarna interwencja jednego z zawodników. Bliscy zdobycia bramki w pierwszej części gry byli również Radek Gulbierz i Mateusz Dyniszuk. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W drugiej połowie goście nadal szukali długich zagrań i gry 1 na 1 jednak dobra postawa zawodników Rominty w obronie skutecznie zapobiegała utracie bramki. W 60. minucie przy niegroźnie wyglądającej sytuacji piłkę w polu karnym przyjmuje kapitan Rominty Mateusz Dyniszuk zostaje faulowany i sędzia spotkania Paweł Jarguz bez zastanowienia wskazuje na „11”. Do piłki podchodzi Radek Gulbierz, który dobrym uderzeniem pokonuje bramkarza gości, prowadzimy 1-0. Goście robili wszystko, żeby odwrócić losy spotkania. W 83 minucie po ładnej akcji drużyny z Reszla w sytuacji sam na sam znalazł się jeden z piłkarzy gości, jednak zimną krew do końca zachował nasz bramkarz Kamil Wołos, który wybronił bardzo silny strzał. Wynik nie uległ już zmianie. Rominta Gołdap pokonała przed licznie przybyłą na mecz publiczność drużynę z Reszla 1-0!

Skład Rominty: Wołos, Romanowski, Mościński, Piwko, Rynkowski, Konobrocki -> Przemielewski (65′), Paszkowski, Ołów -> Żukowski (80′), Kamiński -> Dajewski (87′), Gulbierz, Dyniszuk. Rezerwowi: Kotula, Bukowski, Jurewicz, Wróbel.

Kolejne spotkanie zawodnicy Rominty rozegrają już 16 sierpnia (środa) w Korszach. Początek Spotkanie o godzinie 17:00.

Za: http://osirgoldap.pl/rominta-zgarnela-komplet-punktow/

 

Powiązane artykuły