Każdy mógł zaprojektować swoją własną bajeczną postać

Bajecznie mi – tak mogą powiedzieć uczestnicy naszych warsztatów mieszkańcy Lis i okolic, gdyż w trakcie zajęć mieli styczność z postaciami z bajek, a każdy mógł zaprojektować swoją własną bajeczną postać.

 

Za nami kolejny etap projektu – cyklu warsztatów pluszakowych. W ramach zajęć uczestnicy jako pierwszą pracę mieli wycinanie szablonów pluszaków-na pozór łatwe zadanie, lecz trzeba było uważać, aby nie zgubić lub pominąć żadnego elementu. Następnie należało je przerysować na materiały i dobrać odpowiednie kolory do szczegółów każdego pluszaka.

Jak się okazało nie była to wcale tak prosta sprawa, gdyż część z początkowych wzorów niestety nie nadawała się do zszycia bo nie każda część pluszaka była proporcjonalna, ale pomimo kilku błędów uczestnicy nie poddawali się i stworzyli piękne „zabawki”. Po zszyciu odpowiednich elementów można było zaczynać „wypychanie” pluszaków. Z tym wszyscy uczestnicy poradzili sobie w zawrotnym tempie i pytali czy jest coś jeszcze. Ostatnim etapem było zdobienie pluszaków guzikami, wstążkami i malowanie buziek itp. Jak widać na zdjęciach warsztaty były bardzo pouczające i zabawne. Ostateczny efekt jest oszałamiający tak piękne powstały pluszaki i poduszeczki.

Bardzo dziękujemy wolontariuszkom, które pomagały w realizacji tegoż działania. To kolejny etap projektu „Bajecznie mi” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Banie Mazurskie i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny. 

 

Powiązane artykuły