Imprezę zdominowali zawodnicy Siedlec, chociaż i gołdapianie mają powody do zadowolenia

Czwarty Letni Bieg Jaćwingów IRYD SKI TOUR odbył się przy sprzyjającej pogodzie – przede wszystkim nie było za gorąco. Bieg główny poprzedziły biegi dziecięce i młodzieżowe na dystansach – 2 i 4 km. W biegu głównym zawodnicy musieli przebiec  21,097 km. We wszystkich kategoriach wzięło udział około 80 zawodników, między innymi z Augustowa, Białegostoku, Kartuz, Siedlec i Jasła. Uczestniczyli też zawodnicy z Litwy.

 

W biegu głównym w kategorii kobiet najlepiej pobiegła Emilia Romanowicz z Supraśla. Kolejne dwa miejsca zajęły zawodniczki z Siedlec – Anna Bielecka i Monika Sołoniewicz.

Natomiast Kacper Janowski z Białegostoku okazał się najlepszy w kategorii mężczyzn, drugie miejsce zajął, również białostoczanin – Daniel Iwanowski.

Bardzo dobrze w tym biegu spisał się gołdapianin Hubert Paszkowski zajmując trzecie miejsce open, wygrywając jednocześnie w swojej kategorii wiekowej.

Mimo to na niedzielnej imprezie najmocniej błyszczeli zawodnicy siedleckiej Rawy. Wygrali bieg na dwa kilometry w obu kategoriach – juniorek i juniorów. Najlepiej w obu kategoriach pobiegli – Dominika Krejcer i Michał Okiński.

Podobnie było  na dystansie 4 km – zawodnicy z Siedlec również zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach, czyli: Karol Filipek i Rozalia Prokurat.

Niestety w kategoriach juniorek i juniorów nie było gołdapian. Biegi liczbowo zdominowali zawodnicy z Białegostoku i Siedlec.

Zanim nagrodzono zwycięzców w kategorii open, osobno uhonorowano tych, którzy wygrali biegi w poszczególnych kategoriach wiekowych. Za pierwsze miejsca w biegu open (w kategoriach – kobiet i mężczyzn) zawodnicy otrzymali po 600 złotych.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczali – burmistrz Tomasz Luto i dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk. Imprezę oficjalnie otworzył wiceburmistrz Jacek Morzy.

Wyniki biegów pod linkiem:

http://www.zmierzymyczas.pl/wyniki.html

 

 

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Imprezę zdominowali zawodnicy Siedlec, chociaż i gołdapianie mają powody do zadowolenia

  1. Obserwator

    Gratulacje uczestnikom! Brawo reprezentanci Gołdapi! Brawo Osir za organizacje imprezy! Przejrzałem komunikaty i prawdę napisała redakcja Gołdapskich juniorów brak ! Nasuwa się pytanie gdzie są juniorzy ? Ponoć mamy klasy sportowe w Gołdapi i Grabowie gdzie są zawodnicy? Ktoś wie?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...