Bezrobocie w powiecie – trwa tendencja spadkowa

Jednym z punktów programu posiedzeń komisji i Rady Powiatu Gołdapskiego było sprawozdanie dyrektora PUP Wojciecha Hołdyńskiego dotyczące stanu i struktury bezrobocia w powiecie gołdapskim. Stopa bezrobocia pod koniec czerwca tego roku wynosiła  12,6 proc. (pod koniec roku 2016 wynosiła 17,2 proc.). Nadal odnotowywana jest tendencja spadkowa.

 

Powiat gołdapski znajduje się pod względem stopy bezrobocia na 80 miejscu w Polsce i na czternastym w województwie (pośród 21 powiatów).

Najwyższą stopę bezrobocie w regionie ma powiat braniewski (22,3), przed nim kolejno: bartoszycki (21,1), kętrzyński (19,1), elbląski (19,0), węgorzewski (18,2), lidzbarski (17,3), piski (17,2), działdowski (16,7), ełcki (14,9), olecki (14,5), olsztyński (14,1) oraz ostródzki (13,1).

Pod koniec czerwca w gołdapskim PUP zostało wyrejestrowanych 1506 bezrobotnych.


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Bezrobocie w powiecie – trwa tendencja spadkowa

 1. Bizon

  Prośba do redakcji jakby mogła sprawdzić i podać do opinii publicznej dane. Ile powstało miejsc pracy w sektorze przedsiębiorstw ostatnich latach ? I mamy odpowiedz jaki gospodarz rządził. Kolejne pytanie ile osób jest bezrobotnych i jakie ma wykształcenie co pozwoli na przyciągnięcie potencjalnych inwestorów , którzy zatrudnią i tym samym „wpompują” w rodziny pieniądze. Zgodnie z maksymą bogata gospodarka to bogate rodziny które stać na dzieci , wydatki na konsumpcje, kulturę sport itd. Tymczasem rządzący chyba odlecieli i skupili się na czymś na czym się najbardziej znają czyli m.innymi organizowaniu dwóch imprez w ciągu dnia, wręczaniu medali na kredyt kolejnego pokolenia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Monika

  Tu mamy przykład dbałości władz o wyborców po przez stworzenie warunków i pozyskanie inwestora. http://www.suwalki24.pl/article/3,forte-wyda-600-mln-zl-i-zatrudni-1000-osob-nowa-fabryka-mebli-i-plyt-drewnopochodnych-

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Szura

   No tak, tyle, że budowa tej fabryki jest, można powiedzieć, rozbudową już istniejącej suwalskiej fabryki Forte. Nie było więc szans żeby ta nowa powstała na przykład w podstrefie Gołdap. W Gołdapi trzeba liczyć na zupełnie nowych inwestorów i tu mają miejsce do popisu aktualne władze.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Kamil

  „Jednym z punktów posiedzeń komisji i Rady Powiatu Gołdapskiego było” dla redakcji prowadzonej przez oficera dyżurnego lub stałego???

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Piotr Wasilewski

  Tow. redaktor odleciał dawno z przekazem i rzetelnością. Również spotykam sie z tym jego zjawiskiem w swojej pracy. Na tej sesji starosta chyba olał Gołdapian, którzy widzą jak jest ? Wiedzą też o Skodzie

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Nie jestem ideałem Panie Prezesie popełniam i popełniałem błędy. I przy okazji pytanie do Pana a propos odlatywania – kto faktycznie odleciał informując w innym medium o tym, że nie pobiera Pan poborów jako prezes FRRG? Kto wtedy kogo „olał”? Bo ktoś kogoś „olał”. Tu idzie oczywiście o kontekst, bo jako prezes Pan poborów nie pobiera. To tylko jeden z licznych przykładów, które skrupulatnie odnotowuję. Mam poza tym wrażenie, że uważa Pan siebie za genialnego prześmiewcę, ale wychodzi to Panu tak sobie. Po prostu sam Pan sobie pochlebia:-) Co do sesji Rady Powiatu to interesowała mnie tylko informacja o bezrobociu – na pozostałej części nie byłem.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. bv

   „Olał” A cóż to za rynsztokowy język wprowadza nam tu szanowny prezes?
   Rozumiem, że stanowisko już jest, jeszcze tylko kindersztuby brakuje.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. ja

   Ciekawe, że jak się chce teraz kogoś opluć, to się go nazywa „towarzyszem”…
   Czy ty wiesz, dzieciaku, ile znaczeń ma to określenie? Tylko z jednym ci się kojarzy? Chyba jesteś na tym zafiksowany.
   A z jakimiż to zjawiskami się spotykasz w tej swojej „pracy”?
   Podaj przykłady, bo strzępić język to każdy potrafi.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Iza

  Mnie intryguje pytanie ,które dotyczy ilości urzędników. Skoro zdecydowanie spadło bezrobocie to po co tylu urzędników tam pracuje ? Kiedy 20 lat temu wynosiło ono ok 45 % to rozumiem,że do obsługi tylu bezrobotnych była potrzeba takiego zatrudnienia (ok 37 osób) ale teraz należy zredukować ten stan o 50 % i wszystkim łącznie z dyrekcją obniżyć zarobki. Tak nakazuje logika wszak to nasze publiczne pieniądze Panie Starosto Ciołek.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...