Zgłosiła kradzież, żeby policja odwiozła ją do domu

Policjanci interweniowali wobec kobiety, która miała zostać okradziona. Jak się później okazało zgłaszającą była nietrzeźwa 61-latka, która w ten sposób chciała sobie zorganizować transport do domu.

 

 

Dzisiaj około godz. 2.00  gołdapscy policjanci zostali poproszeni o interwencję w jednym ze sklepów na terenie miasta. Zgłosiła się tam kobieta, która miała zostać okradziona i potrzebowała pomocy.

Jak się okazało faktycznym powodem, dla której patrol pojawił się na miejscu była… podwózka do domu. 61-letnia kobieta nie miała jak dostać się do miejsca zamieszkania oddalonego o kilkanaście km więc uznała, że dobrym pomysłem będzie wezwanie funkcjonariuszy, którzy ją tam zawiozą. Przyszła więc do jednego z miejscowych sklepów, gdzie powiedziała że została okradziona i poprosiła o wezwanie patrolu.

Na miejscu policjantom oświadczyła, że nic się nie stało a zgłoszenie kradzieży było tylko pretekstem aby mogła dotrzeć do domu.

Nie była to pierwsza tego typu sytuacja z udziałem nietrzeźwej Haliny Z. W rezultacie za wywołanie niepotrzebnej czynności służb sprawa trafi do sądu.

 

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Zgłosiła kradzież, żeby policja odwiozła ją do domu

  1. Jurandot

    Ciekawe jaki paragraf wchodzi tu w grę, art 238 KK? http://pamietnikwindykatora.pl/2017/05/18/falszywe-zawiadomienie-o-popelnieniu-wykroczenia/ – zawiadomienie o przestępstwie wiedząc, że go nie popełniono.