Zbiórka publiczna dla Wiktorka podczas „Kartaczewa”

Tradycyjnie już podczas Festiwalu Pogranicza „Kartaczewo” prowadzona będzie przez Wolontariuszy współpracujących z Fundacją Pro Sanatio zbiórka publiczna na rzecz dziecka z niepełnosprawnością ruchową. Tym razem fundusze będą zbierane dla pięcioletniego Wiktorka Gotowskiego z Grunajek.

 

 

Chłopczyk od urodzenia zmagający się z wieloma chorobami potrzebuje wparcia w finansowaniu rehabilitacji oraz pomocy w zakupie specjalistycznego chodzika, który pozwoli mu samodzielnie stanąć na nogach. Wiktorek choruje na padaczkę,zeza zbieżnego, astygmatyzm i oczopląs. Jego rozwój psychofizyczny jest opóźniony, a obniżone napięcie mięśniowe powoduje znaczne ograniczenie ruchów. Dlatego w wieku pięciu lat chłopiec stawia dopiero pierwsze kroki podtrzymywany przez rodziców.

 

Wiktorek jest dzieckiem bardzo energicznym, pogodnym i towarzyskim, dlatego ćwiczenie chodu przy balkoniku pomogłoby mu samodzielnie zdobywać świat. Mamy nadzieję, że na mieszkańców Gołdapi i okolic, którzy na co dzień wspierają Fundację Pro Sanatio zbierając plastikowe nakrętki jak zwykle można liczyć. Do wrzucania pieniędzy do puszek zachęcamy też wszystkich innych gości „Kartaczewa”. Razem możemy więcej.

 

 

Powiązane artykuły