Ze Starostwa: I Spartakiada „7” Powiatów – Węgorzewo 2017

W dniach 11-14 czerwca odbyła się I Spartakiada „7” Powiatów. Impreza została zorganizowana w związku z jubileuszem 15–lecia funkcjonowania Powiatów 2002. Jako pierwszy wyzwanie podjął powiat węgorzewski i to właśnie tam odbyło się spotkanie.

 

Uczestnikami spartakiady byli uczniowie szkół średnich oraz przedstawiciele 5 samorządów: z powiatów – gołdapskiego, łobeskiego, sztumskiego, brzezińskiego i węgorzewskiego.

W poniedziałek, 12 czerwca, odbyło się oficjalne otwarcie spartakiady. Następnie na Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo rozegrano turniej siatkówki z udziałem dziesięciu drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasz powiat reprezentowali chłopcy z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Nie zabrakło też innych atrakcji. Konkurencje sportowe w plenerze, przejazdy terenowe, tor quadowy, paintball, spływ kajakowy, przejazdy terenowe i wiele innych. Pogoda na szczęście dopisała i nie przeszkodziła w integracji.

Ostatniego dnia, w Hotelu Ognisty Ptak Ogonki odbyła się uroczysta kolacja, podczas której podsumowano Spartakiadę oraz jubileusz XV – lecia utworzenia „7” Powiatów 2002 r. Podjęto również rozmowy w kierunku przyszłorocznej spartakiady.

Red. Starostwo Powiatowe w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Ze Starostwa: I Spartakiada „7” Powiatów – Węgorzewo 2017

 1. Ja2

  Pan Miros prywatnie, czy służbowo jako koordynator ds. pozyskiwania środków UE? Jeśli służbowo, proszę o informację starostwa ile pieniędzy pozyskał na tym wyjeździe, a ile straciliśmy jako podatnicy ponosząc koszty np. delegacji?!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Darek

  Zabawy za publiczne pieniądze są zawsze najlepsze .Proszę Starostę o podanie ile kasy powiat musiał zapłacić za wasze balety.? MIros jest do tego przyzwyczajony ,robił to przez 25 lat a Ciołek dopiero 8 .I dość

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Anonim

  Tak to prawda, aby rządzić trzeba ubrać wór pokutny i tak będą głosy że za bogato.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. ja

  Anonimie, w co proponujesz ubrać ten wór pokutny? Może w buciki, albo berecik?
  A może ubrać ten wór jak choinkę?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Tryt

  Trudno Was wszystkich komentatorów zrozumieć. Ile w Was jadu i nienawiści. A może warto sobie przypomnieć kto był ororędownikiem i najbardziej zaangażowanym człowiekiem w odzyskanie statusu powiatu gołdapskiego. Przecież ta spartakiada nam to przypomima.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Więc P.Tryt zaproś innych orędowników, bo inaczej to nie fer.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...