Ze Starostwa: I Spartakiada „7” Powiatów – Węgorzewo 2017

W dniach 11-14 czerwca odbyła się I Spartakiada „7” Powiatów. Impreza została zorganizowana w związku z jubileuszem 15–lecia funkcjonowania Powiatów 2002. Jako pierwszy wyzwanie podjął powiat węgorzewski i to właśnie tam odbyło się spotkanie.

 

Uczestnikami spartakiady byli uczniowie szkół średnich oraz przedstawiciele 5 samorządów: z powiatów – gołdapskiego, łobeskiego, sztumskiego, brzezińskiego i węgorzewskiego.

W poniedziałek, 12 czerwca, odbyło się oficjalne otwarcie spartakiady. Następnie na Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo rozegrano turniej siatkówki z udziałem dziesięciu drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasz powiat reprezentowali chłopcy z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Nie zabrakło też innych atrakcji. Konkurencje sportowe w plenerze, przejazdy terenowe, tor quadowy, paintball, spływ kajakowy, przejazdy terenowe i wiele innych. Pogoda na szczęście dopisała i nie przeszkodziła w integracji.

Ostatniego dnia, w Hotelu Ognisty Ptak Ogonki odbyła się uroczysta kolacja, podczas której podsumowano Spartakiadę oraz jubileusz XV – lecia utworzenia „7” Powiatów 2002 r. Podjęto również rozmowy w kierunku przyszłorocznej spartakiady.

Red. Starostwo Powiatowe w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Ze Starostwa: I Spartakiada „7” Powiatów – Węgorzewo 2017

 1. Ja2

  Pan Miros prywatnie, czy służbowo jako koordynator ds. pozyskiwania środków UE? Jeśli służbowo, proszę o informację starostwa ile pieniędzy pozyskał na tym wyjeździe, a ile straciliśmy jako podatnicy ponosząc koszty np. delegacji?!

   
 2. Darek

  Zabawy za publiczne pieniądze są zawsze najlepsze .Proszę Starostę o podanie ile kasy powiat musiał zapłacić za wasze balety.? MIros jest do tego przyzwyczajony ,robił to przez 25 lat a Ciołek dopiero 8 .I dość

   
 3. Anonim

  Tak to prawda, aby rządzić trzeba ubrać wór pokutny i tak będą głosy że za bogato.

   
 4. ja

  Anonimie, w co proponujesz ubrać ten wór pokutny? Może w buciki, albo berecik?
  A może ubrać ten wór jak choinkę?

   
 5. Tryt

  Trudno Was wszystkich komentatorów zrozumieć. Ile w Was jadu i nienawiści. A może warto sobie przypomnieć kto był ororędownikiem i najbardziej zaangażowanym człowiekiem w odzyskanie statusu powiatu gołdapskiego. Przecież ta spartakiada nam to przypomima.

   
  1. Anonim

   Więc P.Tryt zaproś innych orędowników, bo inaczej to nie fer.