Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Grabowie

Zakończenie roku szkolnego to zawsze dzień pełen pozytywnych emocji. Tak też było i tym razem. Cała społeczność szkolna ZS w Grabowie – uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, dyrekcja i szanowni goście zebrali się w sali gimnastycznej, aby podsumować rok szkolny 2016/2017.

 

 

Większość z nas żegnała się tylko na dwa miesiące wakacji, ale najstarsi gimnazjaliści mówi nam „do widzenia” po raz ostatni.

Uroczystość rozpoczął tradycyjnie hymn. Pani dyrektor oficjalnie przywitała wszystkich obecnych, w szczególności przybyłych gości: Tomasza Luto – burmistrza Gołdapi, majora Ryszarda Parynę – przedstawiciela 15. Pułku Przeciwlotniczego, ks. Tadeusza Kuleszę – proboszcza parafii Grabowo, radnego – Stanisława Wójtowicza oraz przewodniczącą rady rodziców – panią Emilię Osińską, pani wicedyrektor odczytała list Warmińsko–Mazurskiego Kuratora Oświaty, w którym dziękował on nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w wychowanie i kształcenie naszych pociech.

Następnie odbyła się część, na którą czekali uczniowie, czyli zasłużone wynagradzanie najpracowitszych. Gratulowaliśmy i z przyjemnością biliśmy brawa naszym laureatom wszelakich konkursów i najzdolniejszym uczniom. Dziękujemy gościom za szczere i ciepłe słowa oraz gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

W ramach ostatnich wspólnie spędzonych chwil absolwenci gimnazjum przygotowali krótki skecz ukazujący lekcję języka polskiego w krzywym zwierciadle oraz wydeklamowali kilka słów pożegnania. Usłyszeliśmy również wiele życzeń pomyślności i udanych wakacji.

Spotkanie zakończyły słowa pożegnania trzecioklasistów przygotowane przez uczniów klasy drugiej gimnazjum.


Aktualności

Powiązane artykuły