Siatkarze z „trójki” zagrali jak z nut i awansowali do Finału Polski

W sobotę, 3 czerwca w wysłużonej hali V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie do rywalizacji o medale Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce Ogólnopolskiego cyklu Kinder + Sport 2017 przystąpiło po osiem najlepszych zespołów w kategorii „2”, „3” i „4”. W ekskluzywnym gronie znalazły się trzy ekipy UKS „Trójki” Gołdap, które awansowały na podstawie wyników z pięciu eliminacji.

 

W formule rozgrywek Kinder + Sport mecze trwają do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Drużyny podzielono na dwie grupy według miejsc rankingowych, w których grano systemem każdy z każdym. Rywale byli niezwykle mocni i zdeterminowani. Zespół „Dwójek” grający w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski oraz rezerwowy Maksymilian Janiuk w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła spisywał się bardzo dobrze. W grupie B odniósł trzy zwycięstwa pokonując: 2:0 (15:5, 15:10) – Dywity, 2:0 (15:9, 15:6) – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo i 2:1 (15:17, 15:9, 8:4) – Lechowo. Najważniejszy mecz, czyli półfinał turnieju również należał do zawodników „trójki”, w którym pokonali IKS Atak Elbląg w dwóch setach do 6 i przypieczętowali swój awans na finał krajowy do Zabrza. W sobotnim finale spotkali się z drużyną MOSiR Giżycko. O sukcesie jednych lub drugich decydowały detale.

Zacięty mecz zakończył się zwycięstwem giżycczan 2:0 (15:11, 18:16). Srebrne medale i marzenie młodych chłopaków ze szkoły podstawowej nr 3 o awansie zostało spełnione. W wojewódzkim finale nie powiodło się drugiemu zespołowi dwójek w składzie: Maciej Świętoń, Aleksander Nyga którzy po morderczej walce ulegli swoim przeciwnikom i ostatecznie zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu. Zabrakło szczęścia „czwórce” grającej w składzie: Tymoteusz Walc, Kamil Jabłoński, Piotr Górski, Oskar Stalewski, która na przewagi przegrała dwa mecze grupowe. W ostatnim sobotnim meczu chłopcy wygrali 2:0 z SMS Ostródą i zostali sklasyfikowani na piątym miejscu. Do Finału Polski zakwalifikowały się tylko dwie najlepsze drużyny.

Najlepsze drużyny w nagrodę (poza przepustką) otrzymały medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w Zabrzu w dniach 26-29 czerwca zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski. W Zabrzu młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w pięciu ubiegłych latach chłopcy z Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski wysokie lokaty.

Ambasadorem turnieju Kinder + Sport od lat jest 298 – krotny reprezentant kraju Sebastian Świderski. Organizatorem turnieju finałowego był Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Siatkowej w Olsztynie w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera na czele z Magdaleną Gago. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

 

 

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Siatkarze z „trójki” zagrali jak z nut i awansowali do Finału Polski

 1. Piotr Miszkiel

  Wielkie gratulacje!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. ktoś

  Wspaniała praca trenera, który od lat poświęca się Gołdapskiej siatkówce i dzieciom! Młodzi chłopcy odnoszą sukcesy, poznają inne drużyny i Polskę, uczą się współzawodnictwa, tolerancji, zaczynają się przyjaźnie.Sport jest piękny, a piękniejszy w wykonaniu tak młodych zawodników.Gratulacje zawodnikom i dla Pana Łukasza!

  w

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...