Noc Bibliotek 2017 w Baniach Mazurskich

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich 3 czerwca odbyła się Noc Bibliotek 2017. W tym roku dołączyliśmy do 1300 bibliotek w całym kraju, które włączyły się w wieczorno-nocną akcję promującą czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej otwarte instytucje kultury.
Dla biblioteki to okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, działań artystycznych, edukacyjnych i rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka.

Spotkanie pod hasłem „Czytanie porusza” rozpoczęliśmy o 19:00 od zabawy w kalambury. Następnym punktem spotkania były „podchody” w bibliotece, które przyniosły dzieciom wielką frajdę, gdy na półkach między książkami szukały słodkich niespodzianek.

W chwili przerwy przeczytaliśmy dzieciom mrożący krew w żyłach thriller Grzegorza Kasdepke pt. „Kto zamawiał koszmarną przygodę”. Dla rozwinięcia wyobraźni zorganizowaliśmy zabawę we „wspólne układanie historii”. Historia tworzona przez dzieci nie miała końca.

W późnych godzinach nocnych w związku z udziałem w akcji Noc Bibliotek – wyemitowaliśmy film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”, który oglądaliśmy aż do przybycia rodziców.


Aktualności

Powiązane artykuły