Czwartoklasiści z SP 3 stanęli na drugim stopniu podium

Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi z klasą skończyli rok w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. W środę, 31 maja w Giżycku wywalczyli srebrny medal w Finale Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Mini-siatkówce „Dwójek” chłopców.

 

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych z Dobrego Miasta, Węgorzewa, Lechowa, Elbląga, Giżycka i Gołdapi. Rangę imprezy podniosła obecność przewodniczącego W-M SZS Wacława Wasieli, dyrektora MOSiR-u w Giżycku Mariana Mieńko i dyrektora SP 4 Giżycko Jolanty Stańczuk. Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma dwójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna dwójka co w secie drugim.

Dodatkowo zespół składał się z dwóch rezerwowych. Już sam podział na grupy przewidywał wielkie emocje. Gołdapianie w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Maciej Świętoń, Aleksander Nyga, Olaf Rykaczewski i Mieszko Makarski na początku pokonali 2:1 (25:8, 24:26, 15:11) Szkołę Podstawową nr 1 w Węgorzewie. W drugim meczu grupowy uporali się ze Szkołą Podstawową nr 19 w Elblągu – 2:1 (25:20, 22:25, 15:8) i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału imprezy. A w półfinale stanęli na przeciw mocnego Lechowa.

Spotkanie od pierwszych minut było wyrównane i od początku widać było, że żadna z drużyn tanio skóry nie sprzeda. Był cios za cios, punkt za punkt. „Trójka” przegrała premierową odsłonę na przewagi 26:28. Potem drugi skład wygrał 25:17. W tie-breaku włączyli drugi bieg i zdecydowanie wygrali 15:8. Finał turnieju był dla koneserów z wielkimi emocjami. Po drugiej stronie siatki stanęli zawodnicy z SP 4 Giżycko. Obie drużyny prezentowały nieprzeciętne możliwości i o końcowym sukcesie decydowały niuanse. Ostatecznie spotkanie finałowe wygrali giżycczanie 2:0 (25:21, 25:20).

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 tym samym zajęła bardzo dobre drugie miejsce i została wicemistrzem województwa warmińsko-mazurskiego. Wszystkie zespoły uczestniczące w finale otrzymały puchary, zawodników trzech czołowych drużyn udekorowano medalami, a najlepsi siatkarze w poszczególnych drużynach wyjechali z Giżycka z gustownymi statuetkami. Takie wyróżnienie otrzymał Michał Ostrowski, który był kilerem w ataku, z dobrym przeglądem pola. Organizatorem turnieju Finałowego był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Giżycku.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce – SP 4 Giżycko,

II miejsce – SP 3 Gołdap,

III miejsce – SP Lechowo,

IV miejsce – SP 19 Elbląg,

V miejsce – SP 1 Węgorzewo,

VI miejsce – SP 1 Dobre Miasto.

 

 

 

Powiązane artykuły