Być może doskonale te zasady znamy, ale nie zawsze stosujemy w praktyce

„Zauważać, reagować, sprawnie pomagać” to hasło przewodnie debaty społecznej, która odbyła się 14 czerwca w Starostwie Powiatowym w Gołdapi zgodnie z planem pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście Gołdapskim.

 

Celem debaty było, tak jak mówi temat „Zauważać, reagować, sprawnie pomagać” przede wszystkich biorąc pod uwagę  seniorów oraz osoby niepełnosprawne.

W trakcie debaty zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa, które jak się wszystkim wydaje doskonale znamy, ale nie zawsze stosujemy w praktyce.

Podczas prezentacji multimedialnej mogliśmy usłyszeć o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Uczestnicy mogli również skorzystać ze specjalnych okularów  – narkogoogli i alkogoogli.  Zgromadzeni seniorzy otrzymali od dzielnicowych opaski odblaskowe zachęcając jednocześnie do ich używania.

Wszyscy uczestnicy z uwagą wysłuchali przedstawionych informacji oraz bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

 

Dziękujemy bardzo za przybycie wszystkim uczestnikom debaty: Związkowi Emerytów i Rencistów w Gołdapi, Uniwersytetu III Wieku w Gołdapi, wolontariuszom: z Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi, Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi, Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi oraz wolontariuszom 18+.

 


Aktualności

Powiązane artykuły