Warszawa jest spoko!

Trzy dni spędziliśmy w Warszawie, chociaż nocowaliśmy w Łomiankach. Do stolicy pojechaliśmy 7 maja w składzie: 44 uczniów z klas IVa, Va, VIa oraz pani Agnieszka, 2 panie Gosie i pan Andrzej. Od razu po przyjeździe rozejrzeliśmy się z tarasu widokowego na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki, aby zorientować się w terenie naszej wyprawy. Następnie udało się nam uratować z tonącego statku, oczywiście w Centrum Nauki Kopernik.

 

Tam też wykonaliśmy wiele badań, doświadczeń z wodą, elektrycznością, dźwiękiem, światłem… Świetnie się przy tym bawiliśmy. I lataliśmy „Na skrzydłach marzeń” w Planetarium Niebo Kopernika. Ogromne emocje towarzyszyły nam podczas zwiedzania Stadionu Narodowego, gdzie dosłownie na każdym kroku czuliśmy obecność naszych piłkarzy, a w uszach słyszeliśmy wiwatujących kibiców.

Siedzieliśmy w lożach dla VIP-ów. Chcieliśmy zostać tu jak najdłużej i wtedy Oliwka wypowiedziała do naszego przewodnika słowa, które powiedzieć chciał każdy z nas „Przygarnijcie mnie…”. Podczas wizyty w Warszawie spacerowaliśmy po parku w Łazienkach Królewskich, skakaliśmy w parku trampolin Hangar 646, ze wzruszeniem oglądaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
A teraz zmiana formy notatki, ponieważ niektórzy z nas wolą pisać wierszem.

Na Starym Mieście też byliśmy,
Zamek Królewski, Syrenkę i wiele ciekawych miejsc tam zwiedziliśmy.
W kinie 6D seans „Oczami kota” oglądaliśmy,
tam też porządnie się wykrzyczeliśmy.
Rozrywek nam nie zabrakło,
zwiedzać Warszawę było warto!
Uczniowie klasy Va
ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły