Przedszkolaki z Lis posłuchały bajek i poznawały bibliotekę

W środę 17 maja Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Lisach wraz z wychowawczynią panią Stefanią Urbańską. W ramach Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” do głośnego czytania dla przedszkolaków zaprosiliśmy ks. Władysława Łada – proboszcza parafii rzymskokatolickiej pw. św. Antoniego Padewskiego w Baniach Mazurskich.

 

Zaproszony gość czytał opowiadania Agnieszki Frączek pt. „Przedszkoludki sto radości i dwa smutki”. Po wysłuchaniu wesołych opowiadań pt. „Znaczek” i „Gimnastyka dla smyka”, słuchacze gromkimi brawami podziękowali księdzu za spotkanie i wręczyli dyplom z podziękowaniem.


W drugiej części spotkania zaproponowaliśmy przedszkolakom wykonanie zakładek do książek, które po spotkaniu zabrały do domu. Na koniec ksiądz Władysław rozdał dzieciom cukierki za grzeczne zachowanie i rozpoczęliśmy zwiedzanie biblioteki, co sprawiło przedszkolakom wiele frajdy i uśmiechu na twarzy.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Każdemu przedszkolakowi wręczyliśmy dyplom czytelnika biblioteki, zachęcając do odwiedzania biblioteki z rodzicami w przyszłości.


Aktualności

Powiązane artykuły